معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: چهل و هفتمین دوره فیلم های رشد با نمایش 60 عنوان فیلم، از 14 تا 18 بهمن در مراکز فرهنگی گیلان آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد امجدی با اعلام این خبر گفت: بهره گیری از صنعت سینما در آموزش و پرورش، تشویق هنرمندان برجسته به تولید فیلم های آموزشی، شناسایی معلمان فیلمساز و تنوع بخشیدن به آموزش های معلم محور را از اهداف برگزاری جشنواره بین المللی فیلم رشد ذکر کرد.

امجدی گفت: از مجموع فیلم هایی که در قالب های مختلف به نمایش در می آید، 4 فیلم از آثار فرهنگیان و دانش آموزان گیلانی است.

جشنواره فیلم رشد

نمایش فیلم های رشد در 40 مرکز فرهنگی

وی افزود: چهل و هفتمین دوره فیلم های رشد در بخش های فیلم های آموزشی، مستند، انیمیشن، فیلم های تربیتی داستانی و نماهنگ در 40 مرکز فرهنگی از جمله مدارس و دانشگاه فرهنگیان نمایش داده می شود.

معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان گیلان بهره گیری از صنعت سینما در آموزش و پرورش، تشویق هنرمندان برجسته به تولید فیلم های آموزشی، شناسایی معلمان فیلمساز و تنوع بخشیدن به آموزش های معلم محور را از اهداف برگزاری جشنواره بین المللی فیلم رشد ذکر کرد.

در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم رشد که سوم آذر در مشهد برگزار شد، در بخش فرهنگیان، شهریار پورسیدیان با فیلم " سایه های یک شهر " تندیس سیمین و مقام دوم این جشنواره را از آن خود کرد. کشاورز مشکین فام با فیلم " من باربی نیستم " دیپلم افتخار را کسب کرد و در بخش دانش آموزی سحر نوایی با فیلم " خط قرمز " نیز  دیپلم افتخار جشنواره  را  به دست آورد.  

جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی  رشد، قدیمی ترین جشنواره فیلم در ایران  و جشنواره ای تخصصی است که با مدیریت وزارت آموزش و پرورش از سال 1342 آغاز به کار کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج