معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم دفاع مقدس را پربارترین و برجسته‌ترین برهه در تاریخ انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: حفظ و حراست از آثار و دستاوردهای دفاع مقدس برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و بیمه کردن این قشر در برابر توطئه های دشمنان امری ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم در جلسه ستاد راهیان نور دانشجوئی استان قم که در محل دانشگاه قم و با حضور مسئولین دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان برگزار شد، طی سخنانی دفاع مقدس را پربارترین و برجسته‌ترین برهه در تاریخ انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: حفظ و حراست از آثار و دستاوردهای دفاع مقدس برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و بیمه کردن این قشر در برابر توطئه های دشمنان امری مهم و ضروری است.

وی ضمن تقدیر از برنامه ریزی به عمل آمده جهت برگزاری اردوی راهیان نور افزود: حفظ هویت ایران وابسته به پایبندی و احترام به این ارزش است لذا آشنایی دانشجویان با ارزش های دفاع مقدس یک ضرورت است و لازم است مسئولین دانشگاهها در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشند.

راهیان نور

لزوم بازخوانی دفاع مقدس و ارزش های آن در جامعه

احد جمالی با بیان اینکه نسل جوان ما امروز سوال ها و نادانسته هایی از انقلاب و دفاع مقدس در ذهن دارد که باید به روش های گوناگون به این مسایل پاسخ داده شود، بر لزوم بازخوانی دفاع مقدس و ارزش های آن در جامعه تاکید کرد و افزود: روحیه ایثارگری و شهادت در کنار وحدت کلمه رمز پیروزی در دفاع مقدس بوده و این روحیه باید همیشه در جامعه تقویت شود.

رئیس کمیته دانشجویی ستاد راهیان نور استان افزود: کشور ما در طول جنگ تحمیلی با کمبود سلاح و منابع مالی و همچنین اعمال فشار از سوی حامیان رژیم بعثی عراق روبرو بوده است و نسل کنونی باید بداند که ما در هشت سال جنگ تحمیلی چگونه دفاع کردیم و حتی یک وجب از خاک کشور را به دشمن متجاوز ندادیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج