مسوول ستاد دهه مبارک فجر حوزه علمیه خراسان گفت: ویژه‌برنامه‌های دهه مبارک فجر حوزه علمیه خراسان در ۱۵۶ مدرسه علمیه خراسان بزرگ برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، حجت‌الاسلام محمد فردوسی‌پور در نشستی خبری با خبرنگاران، با بیان اینکه ایام‌الله دهه مبارک فجر یکی از پرافتخارترین رویدادهای کشور بوده و به فرموده امام و رهبری باید در مسیر ترویج انقلاب گام برداریم، اظهار کرد: در این ایام حوزه علمیه خراسان همچون سایر مجموعه‌ها برنامه‌های مختلفی را در مباحثی همچون الگوی انقلاب، اندیشه‌های امام و رهبری، ترویج سبک زندگی اسلامی، توجه به عوامل آسیب‌زا ترفندهای دشمنان و غیره در ۱۵۶ مدرسه علمیه خراسان بزرگ برگزار می‌کند که برنامه‌های شاخص آن در ۸ مدرسه علمیه برگزار می‌شود و حجت الاسلام خاتمی، صدیقی، پناهیان، ماندگاری و رئیسی و غیره از جمله سخنرانان شاخص ویژه‌ برنامه‌های حوزه علمیه خراسان در این ایام هستند و در این برنامه‌ها همراهی و همکاری بسیج‌های طلاب و اساتید را هم داریم.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری این برنامه‌ها تنها در مجموعه‌های حوزوی نخواهد بود، گفت: بخش دیگری از برنامه‌های حوزه علمیه خراسان در ایام‌الله دهه‌فجر در مساجد سطح شهر به‌ویژه مناطق حاشیه شهر با محوریت مردم بوده است و در این برنامه‌ها در جهت تحکیم و تقویت وحدت گام خواهیم برداشت و نگاه ویژه‌ای در حوزه بصیرت‌افزایی خواهیم داشت و در این راستا از پیشنهادات تمامی مجموعه‌ها در جهت تبیین مولفه‌های مردم‌سالاری دینی استقبال می‌کنیم.

دهه فجر

مسئول ستاد دهه مبارک فجر حوزه علمیه خراسان ادامه داد: در مباحث تبلیغی شیوه‌های تبلیغی نوین در فضای مجازی را در سایت و کانال تلگرامی حوزه علمیه خراسان فعال کرده‌ایم تا نظرات و پیشنهادات مردمی هم دریافت شود و بهترین و باکیفیت‌ترین برنامه‌ها را اجرا کنیم.

دهه فجر، ولادت امامت و پیروی از ولایت است

فردوسی‌پور با تاکید بر اینکه به فرموده مقام معظم رهبری دهه مبارک فجر دهه ولادت امامت و پیروی اُمت از ولایت و همچنین پایان تحقیر ملت توسط مزدوران رژیم پهلوی بوده است، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر روی موضوع خودباوری و شعار کلیدی ما می‌توانیم تاکید بسیار داشتند و باید یاس و ناامیدی را در جامعه خنثی کرده و روح امید را به مردم بازگردانیم و روی شناخت صحیح دشمن و روش مقابله با او با دید باز کار کنیم.

وی اضافه کرد: امسال با توجه به همزمانی ایام سوگواری دهه فاطمیه با ایام‌الله دهه فجر روی موضوعات مختلف سبک زندگی فاطمی به‌ خصوص محور بسیار مهم پیروی از ولایت به‌صورت ویژه پرداخته خواهد شد.

اعتراضات اخیر مطالبات به حق مردم بود

مسوول ستاد دهه مبارک فجر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه اعتراضات اخیر برخاسته از مطالبات به‌حق مردم بود و حوزه و روحانیت هم جدای از مردم نیست، گفت: در این جریان برخی سوءاستفاده‌کنندگان ورود پیدا کردند که مردم خود را از صف آن‌ها جدا کردند و پاسخ کوبنده و دندان‌شکنی به آن‌ها دادند.

فردوسی‌پور تصریح کرد: حوزه علمیه خراسان روی پیگیری مطالبات مردمی به‌طور جد گام برداشته است و در این رابطه نامه‌نگاری‌هایی با مسوولان دولت و نمایندگان مجلس داشته است.

وی نسبت به اخبار کذب اخیر در خصوص بودجه حوزه‌های علمیه در سال ۹۷ واکنش نشان داد و تاکید کرد: این روزها در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها خبرهایی مبنی بر اینکه بیشترین سهم از بودجه ۹۷ به جامعه حوزوی اختصاص یافته را تکذیب می‌کنیم و اینگونه اقدامات توسط جریانات انحرافی پیش رفته است و قطعاً کل مبالغ حوزه‌های علمیه از بودجه یک دانشگاه هم کمتر است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج