به منظور افزایش توجه به نقش مهم ازدواج در زندگی فردی و اجتماعی افراد و نیز شناخت آسیب های اجتماعی پدیده طلاق، نخستین همایش ازدواج، طلاق و جامعه سالم در دانشگاه آزاد اسلامی شاهین شهر برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، رییس واحد دانشگاه آزاد شاهین شهر با اشاره به هدف برگزاری این همایش اظهار داشت: توجه به نقش مهم ازدواج در زندگی فردی و اجتماعی افراد، داشتن آگاهی و دانش کافی مهم ترین لازمه انتخاب عقلایی و تصمیم گیری بخردانه می ‌باشد.

مسعود نصری گفت: در راستای انجام یک حرکت علمی و فرهنگی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین ‌شهر اقدام به برگزاری همایش منطقه ای ازدواج، طلاق و جامعه سالم در اسفند ماه سال جاری می نماید.

وی هدف اصلی این همایش را افزایش ‌دانش خانواده ها در جهت تحکیم بنیان خانواده و بالطبع تحکیم جامعه خواند و تصریح کرد: این همایش شامل سخنرانیهای کلیدی، ارائه مقالات و نشستهای ‌علمی، تخصصی و برگزاری جشنواره های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی می باشد که با برنامه ریزی منسجم در کمیته های علمی و اجرایی سعی بر آن داریم که در این همایش از همفکری و همراهی متخصصین و علاقه مندان استفاده کنیم تا با داوری مقالات به آخرین یافته های علمی در زمینه ازدواج و طلاق دست یابیم.

برگزاری همایش منطقه ای ازدواج، طلاق و جامعه سالم در 8 اسفند ماه سال جاری 

دبیر اجرایی همایش منطقه ای ازدواج نیز، با تاکید بر برگزاری همایش هایی از این دست در واحدهای آموزشی افزود:  این همایش با هدف  ارائه آموزشهای اجتماعی، اقتصادی و حقوقی جهت ترویج ازدواج و جلوگیری از شیوع طلاق در جامعه، ارائه الگوهای صحیح ازدواج و راهکارهای پیشگیری از طلاق، کوشش در راستای رشد و ارتقای فرهنگ عمومی در زمینه رخداد ازدواج های اصولی  و کاهش طلاق و همسو کردن فعالیتهای نخبگان آکادمیک با دستگاههای اجرایی برگزار می گردد.

همایش ازدواج و طلاق

نرگس عطریان گفت: در این همایش سعی بر آن است تا افراد در سطوح مختلف جامعه، افزون بر آشنایی با چگونگی برقراری ارتباط سالم و دو سویه با نگاه به زیرساختهای تشکیل خانواده، شناخت مشکلات و معضلات زندگی های خانوادگی را بررسی نمایند تا هرچه بیشتر نسبت به قوام بخشیدن و استواری نظام خانواده قدم برداشته شود.

وی افزود: محورهای 13 گانه این همایش شامل: فرهنگ دینی و رشد عقلانیت در ازدواج و طلاق-رسانه ها و فضاهای مجازی در فرهنگ سازی خانواده-چالش های اشتغال زوجین در خانواده-طلاق و نظام حقوق-نقش نظام آموزشی درخانواده سالم-ازدواج و حریم ها-طلاق و پیامدها-راهکارهای ترغیب به ازدواج و پیشگیری از طلاق-نقش سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه در فرهنگ سازی ازدواج های اسلامی ایرانی-شاخص های خانواده سالم و نقش آن در ایجاد جامعه سالم می باشند که در طول برگزاری  این همایش بررسی خواهند شد.

دبیر اجرایی  همایش منطقه ای ازدواج، زمان برگزاری این همایش را روز 8 اسفند ماه اعلام کرد و افزود: برای دریافت مقالات این همایش یک روزه، تا پایان وقت اداری 20 بهمن ماه فرصت باقی است و نویسندگان و شرکت کنندگان  میتوانند با ورود به سایت دانشگاه شاهین شهر، ابتدا در سایت همایش ثبت نام نمایند و فایل مقاله های خود را در سایت دانشگاه و در پروفایل شخصی خود آپلود نمایند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج