نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه از خدمات پرستاران در جریان زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان ماه این استان تقدیر کرد و گفت: شغل پرستاری بیانگر ارزش بالای انسانی در یاری‌رسانی به هم نوع است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما شغل پرستاری را دارای جایگاه رفیعی در دین مبین اسلام معرفی کرد و افزود:. خدمات پرستاران و شغل پرستاری که به‌صورت شبانه‌روزی در حال تلاش و خدمت‌رسانی به بیماران هستند، بسیار ارزشمند است و این خدمات برای آن‌ها حفظ خواهد شد و پاداش آن نزد خداوند محفوظ است.

امام‌جمعه کرمانشاه در نشست امروز با مسئولان نظام پرستاری استان به مناسبت روز پرستار، پرستاران را انسان‌هایی دلسوز و با عواطف و احساسات بالای انسانی برشمرد و از خدمات همه پرستاران در درمان و خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه تقدیر کرد.

 وی سپس با تأکید بر اهمیت و جایگاه شغل پرستاری، اظهار کرد: در بیان اهمیت پرستاری همین بس که امیر المومنین (ع) فرموده‌اند از خصوصیات مؤمن واقعی این است که خود را به‌سختی و زحمت می‌اندازد تا دیگران در آسایش باشند و این خصلت به‌خوبی در جامعه پرستاری دیده می‌شود.

وی افزود: امام خمینی (ره) خطاب به پرستاران و پزشکان و در جایگاه حفظ ارزش شغل پرستاری می‌فرمودند هنگامی‌که بیماری وارد بیمارستان یا هر مرکز درمانی می‌شود چشم امیدش اول به خداوند است و بعد به شماها که نشان‌دهنده ارزش بالا و نقش اساسی این افراد در جامعه است.

عملکرد پرستاران کرمانشاه در زلزله اخیر ستودنی بود

علی‌اکبر ویسی رئیس هیئت‌مدیره نظام پرستاری کرمانشاه نیز در این نشست اظهار کرد: در استان کرمانشاه ۳۵۰۰ پرستار مشغول به خدمت هستند که از این تعداد ۲۲۵۰ نفر دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد پرستاری هستند.

ویسی افزود: هم‌اکنون در دانشکده‌های پرستاری استان 600 دانشجو مشغول به تحصیل هستند و همچنین 33 نفر عضو هیئت‌علمی و سه دانشیار در این دانشکده‌ها حضور دارند.

وی در ادامه با اشاره به زلزله اخیر اظهار کرد: پرستاران یکی از اصنافی بودند که در زمان زلزله عملکرد خوب و مثبتی را ارائه دادند و در کنار کادر پزشکی از همان لحظات اول از هیچ تلاش و خدمتی فروگذار نکردند.

رئیس هیئت‌مدیره نظام پرستاری کرمانشاه اشاره‌ای هم به مشکلات و دغدغه‌های پرستاران و شغل پرستاری داشت و افزود: متأسفانه شش ماه است که مطالبات پرستاران پرداخت نمی‌شود و بیمه‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند و امیدواریم این مشکل در آینده نزدیک حل گردد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج