روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش لرستان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به دلیل برودت هوا، کلیه مدارس شهرهای ازنا، الیگودرز و نورآباد، فردا یکشنبه 1 بهمن ماه با یک ساعت تاخیر آغاز به‌کار خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان با اعلام این خبر، اعلام کرد: به دلیل برودت هوا، کلیه مدارس شهرهای ازنا، الیگودرز و نورآباد، فردا یکشنبه 1 بهمن ماه با یک ساعت تاخیر از ساعت 8:30 صبح آغاز به‌کار خواهند کرد.

علی قربانی، ادامه داد: تعطیلی مدارس اگر بی‌رویه باشد، حتماً  آسیب‌زا خواهد بود و باید تلاش کرد تا بستر مناسب برای فعالیت آموزشی مدارس و رفع موانع و مشکلات پیش رو فراهم باشد.

قربانی، تاکید کرد:  برنامه مدارس  بر اساس تقویم آموزشی سالانه  تنظیم شده و تعطیلی های غیر منتظره می تواند بر کیفیت آموزش  مطلوب در مدارس تاثیر منفی بگذارد، لذا انتظار می رود  تعطیلی یا تاخیر در فعالیت آموزشی مدارس آخرین گزینه پیشنهادی مناطق و شهرستانها باشد .

ویT در ادامه بر این نکته تاکید کرد که  طبق مصوبه شورای عالی مدیریت بحران استان ، تنها مرجع قانونی برای اعلام تعطیلی مدارس در سراسر استان روابط عمومی آموزش و پرورش استان است و هیچ نهاد یا دستگاه دیگری بدون هماهنگی با این اداره کل مجاز به اعلام تعطیلی یا تاخیر در فعالیت مدارس نیست. 

قربانیT تاکید کرد: به منظور جلوگیری از هر گونه بی نظمی هیچ منطقه یا شهرستانی  مجاز به صدور اطلاعیه در این خصوص نیست و اطلاعیه های روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ملاک عمل مدیران خواهد بود.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش لرستان در پایان به استعلام از اداره کل هواشناسی لرستان در خصوص میزان آلاینده‌های گرد و غباری اشاره کرد و افزود: بر اساس پیش بینی هواشناسی میزان آلایندهها فردا ناپایدار خواهد بود و از میزان آلاینده ها به شدت کاسته خواهد شد و ضرورتی برای تعطیلی مدارس در هیچ یک از شهرهای استان وجود ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج