استاندار اصفهان از تشکیل شورایی با عنوان شورای مشورتی جوانان در استانداری اصفهان خبر داد و گفت: این شورا با حضور نزدیک به 35 نفر تشکیل خواهد شد و به بنده مشاوره خواهند داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مهرعلیزاده در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: شورایی با عنوان شورای مشورتی جوانان در استانداری اصفهان با حضور نزدیک به 35 نفر تشکیل خواهد شد.

یک‌سوم آب شرب استان در اصفهان مصرف می‌شود

استاندار اصفهان با بیان اینکه حدود یک سوم از آب شرب استان در شهر اصفهان مصرف می شود، گفت: باتوجه به کاهش چشمگیر بارش ها و افت شدید ورودی آب به سد زاینده رود، همه مردم باید بطور جدی در مصرف آب صرفه جویی کنند.

مهرعلیزاده اظهار داشت: بارش ها در پاییز و دی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 90 درصد کاهش یافته و به طبع آب ورودی به سد زاینده رود نیز با افت شدید روبرو بوده است.

وی افزود: حدود یک سوم از زمان جلسات و برنامه ریزی های خود را از زمان حضور در اصفهان به امر آب و طرح های آبی اختصاص داده ایم.

وی با اشاره به اهمیت تغییر روش های کشت و الگوهای مصرف در عرصه کشاورزی خاطرنشان کرد: روش های آبیاری در کشاورزی با مشارکت بیشتر بخش خصوصی باید بگونه ای تغییر یابد که در مصرف این مایه حیاتی نهایت بهره وری را داشته باشیم.

استاندار اصفهان همچنین درباره مشکلات آبی و خشکسالی و عدم انجام کشاورزی در شرق اصفهان سخن گفت و افزود: با ایجاد صنایعی که نیاز به آب ندارند و تشکیل منطقه ویژه اقتصادی در شرق اصفهان می توان تا حد زیادی مشکلات اقتصادی در این منطقه را حل کرد.

برای احیای زاینده‌رود نباید دست روی دست گذاشت

اصفهان- نشست استانداراستاندار اصفهان با بیان اینکه یک‌سوم وقت خود را بر سر مسئله آب استان و احیای زاینده‌رود سپری کردم، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کم‌بارشی ها و کمبود منابع آبی وجود دارد ولی ایجاب می‌کند مدیریت استان برای هر شرایطی برنامه‌ریزی داشته باشد و نباید دست روی دست هم بگذاریم.

وی با اشاره به فعالیت‌های خوب زرگر پور در مدت مسئولیت خود به‌عنوان استاندار اصفهان، گفت: وی متخصص مدیریت آب بودند اما باید گفت در ادامه کارهای نکرده بسیار هنوز وجود دارد و ضروری‌ترین کار که نباید لحظه‌ای از آن غفلت کرد با ایجاد هر چه سریع‌تر سد تونل سوم کوهرنگ بتوان 250 میلیون مترمکعب، به زاینده‌رود اضافه کرد.

احتمال شروع اجرای پروژه سد تونل سوم کوهرنگ تا پایان سال

استاندار اصفهان اظهار کرد: جلسات متعدد با پیمانکار این پروژه برگزارشده تا مقدمات کار چگونه انجام شود و با جلسه‌ای که در تهران برگزار خواهد شد، اجرای پروژه به‌زودی در زمستان کلید می خورد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج