شهردار اصفهان در مراسم افتتاح پروژه های منطقه ناژوان گفت: یکی از مهمترین ماموریت های سازمان فرهنگی، افزایش نشاط و کاهش آسیب های اجتماعی است، بنابراین وارد حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی شده ایم.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، قدرت الله نوروزی در جمع خبرنگاران با اشاره به اولویت شهرداری در  افزایش نشاط  اجتماعی و توسعه گردشگری در  برنامه های مدیریت شهری بیان کرد: در سال آینده ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای رونق گردشگری منطقه ناژوان پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ هزار اصله درخت در منطقه ناژوان وجود دارد که ۲۷۰ هزار اصله آن توسط شهرداری حفظ و نگهداری می شود، افزود: برای تامین آب مورد نیاز درختان ناژوان دو مخزن ذخیره آب هزار مترمکعبی و دو هزار مترمکعبی افتتاح شد، البته امیدواریم در آینده بتوانیم از پساب تصفیه شده برای تامین آب مورد نیاز درختان ناژوان استفاده کنیم.

نوروزی با بیان اینکه توسعه گردشگری در اولویت برنامه های شهرداری قرار دارد، تصریح کرد: یکی از محل های که می تواند به توسعه گردشگری در شهر کمک کند، منطقه ناژوان است بر همین اساس ۳۰ میلیارد تومان بودجه برای رونق گردشگری این منطقه در سال آینده پیش بینی شده است، البته بودجه گردشگری شهر در یک منطقه متمرکز نیست.

اصفهان- افتتاح باغ رویشباغ هزار تو در ناژوان احداث می شود

مدیر طرح ساماندهی ناژوان  نیز در این مراسم  گفت: تمامی پروژه های ناژوان در راستای جذب گردشگر به اصفهان احداث شده است، پنج درصد گردشگران ناژوان را توریست های خارجی تشکیل می دهند، بنابراین اگر بتوانیم این آمار را افزایش دهیم به رونق اقتصادی شهر کمک شایانی می کنیم.

حسن شفیعی  در بودجه ۹۷ شهرداری اصفهان برای احداث باغ های رویش اعتبار مناسبی پیش بینی شده است، زیرا معتقدیم باغ رویش باید در سطح شهر اصفهان احداث شود.

وی با اشاره به اهمیت منطقه تفریحی ناژوان به عنوان ریه اصفهان، گفت: با توجه به وضعیت آب، برای نگهداری از فضای سبز ناژوان دو مخزن کلکتور فضای سبز با مجموع سه هزار مترمکعب احداث شد.

وی با بیان اینکه باغ هزارتو یکی از المان گردشگری جذاب در سراسر دنیا محسوب می شود، اظهارکرد: در این راستا برای احداث باغ هزار تو در اصفهان زمینی با هزینه دو میلیارد تومان تملک و امروز کلنگ احداث پروژه به زمین زده شد، امیدواریم این طرح در سال آینده تکمیل و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان به احداث فاز دوم جاده سلامت در مسیر ساحلی شمال ناژوان حدفاصل پل نصر تا پل میرزا کوچک خان اشاره کرد و افزود: این جاده برای عبور معلولان مناسب سازی شده است، همچنین نمازخانه و ورزشگاهی برای این قشر از معلولان در مسیر این جاده احداث شد، با افتتاح این جاده، دو کیلومتر به مسیر جاده سلامت اصفهان افزوده می شود.

تدوین برنامه های تفریحی متناسب با نیازهای مناطق شهر

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان در حاشیه  این  مراسم گفت: برنامه های تفریحی شهر با توجه به ظرفیت ها و نیازهای هر منطقه در سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری تدوین می شود.

فریده روشن با بیان اینکه برنامه های تفریحی و فرهنگی تاثیر بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد، افزود: در این راستا برای مناطقی که با آسیب های اجتماعی بیشتری روبرو هستند، باید برنامه منطقی و مدونی تهیه شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج