در پی وقوع گرد و غبار، امروز(30 دی) نیز 2 پرواز ورودی و 4 پرواز خروجی در فرودگاه اهواز و همچنین 1 پرواز نیز در فرودگاه آبادان لغو شد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، محمد رضا رضایی مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان گفت: با توجه به ادامه پدیده گرد و غبار در استان، پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر از مبدا تهران به مقصد اهواز با شماره پرواز 431 که قرار بود ساعت8:30 وارد فرودگاه اهواز شود، به دلیل کاهش دید به فرودگاه مهرآباد بازگشت.

وی افزود: همچنین امروز پرواز شماره 2612 هواپیمایی کارون که تهران را به مقصد اهواز ترک کرده بود، به دلیل کاهش دید در فرودگاه اهواز و شرایط نامناسب جوی به فرودگاه مهرآباد بازگشت.

مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان با بیان این‌که در حال حاضر دید افقی در فرودگاه اهواز 600متر است، اظهار کرد: پرواز هواپیمایی قشم ایر، در مسیر تهران – اهواز - تهران با شماره پرواز 1211 که قرار بود در ساعت 10:15 وارد فرودگاه اهواز شود به طور کامل باطل شد.

رضایی خاطرنشان کرد: همچنین پرواز شماره 730 هواپیمایی کیش ایر در مسیر تهران – اهواز - تهران که قرار بود ساعت 10:15 وارد فرودگاه اهواز شود، باطل شد. پرواز شماره 6246 هواپیمایی تابان در مسیر تهران – اهواز - تهران و پرواز شماره 021هواپیمایی کاسپین در مسیر اصفهان – اهواز - تهران باطل شد.

لغو پرواز فرودگاه آبادان

گرد و خاک یک پرواز در فرودگاه آبادان را لغو کرد

همچنین احسان الواری نژاد معاون فرودگاه ایت الله جمی آبادان  گفت: صبح امروز دید افقی در فرودگاه آبادان حدود 500متر بود و امکان ورود پرواز به فرودگاه وجود نداشت.

وی افزود: پرواز شماره 7104 و 7105 هواپیمایی کیش ایر در مسیر تهران – آبادان - تهران به دلیل کاهش دید افقی و علی رغم تاخیر دو ساعته برای بهبود وضعیت، امکان انجام آن وجود نداشت و باطل شد.

معاون فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان تصریح کرد: برای ورود پرواز به فرودگاه آبادان حداقل دید افقی باید 1200متر باشد اما در حال حاضر دید افقی در فرودگاه آبادان حدود یک هزار متر است.

الواری نژاد عنوان کرد: در حال حاضر هیچ پروازی تا ساعت 13 در فرودگاه آبادان وجود ندارد. در ساعت 13، یک پرواز ورودی از اصفهان و یک پرواز نیز از شارجه قرار است وارد فرودگاه شوند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط و بهبود شرایط هوا در شهرستان آبادان پیش بینی می‌کنیم که این دو پرواز ورودی به فرودگاه آبادان انجام شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج