رئیس پلیس فتای هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی در استان هرمزگان خبر داد و گفت: به شهروندان توصیه می‌شود که به مراکز آتلیه مطمئن مراجعه کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ علی اصغر افتخاری با اعلام این خبر افزود: برابر مراجعه یکی از شهروندان استان هرمزگان مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی اظهار کرد: برابر اظهارات شاکی، در یکی از پیام رسان‌های موبایلی فردی ناشناس اقدام به انتشار تصاویر عروسی وی کرده و باعث آبروریزی در بین آشنایان شده است.

این مسوول انتظامی بیان کرد: در بررسی های فنی و تخصصی متهم به هویت آقای" ا.ذ "شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی دستگیر و به پلیس فتا منقل شد. 

سرهنگ افتخاری با اشاره به اینکه متهم از کارکنان آتلیه است، تصریح کرد: در بررسی های بعمل آمده مشخص شد تصاویر مربوط به شاکی نیز توسط شخص دیگری که مدیر آتلیه می‌باشد در شبکه‌‌های اجتماعی منتشر شده است.

وی اذعان کرد: در بازجویی بعمل آمده از مدیر آتلیه، به بزه انتسابی معترف و اظهارداشت هدف از انتشار تصاویر مشتریان ،تبلیغ و بازاریابی و کسب درآمد بیشتر بوده است.

رئیس پلیس فتای هرمزگان اضافه کرد: به مراکز آتلیه و مراکزی که تصاویر خصوصی افراد به امانت در پیش آنها نگهداری می‌شود تأکید می‌گردد از انتشار تصاویر مشتریان خود در فضای مجازی خودداری نمایند و در حفظ و نگهداری آنها نهایت دقت را داشته باشند چراکه در صورت بروز هرگونه جرم و انتشار تصاویر در شبکه‌های اجتماعی با اینگونه افراد برخورد قانونی خواهد شد.

سرهنگ افتخاری در پایان به شهروندان توصیه کرد: پس از دریافت تصاویر و فیلم‌های خود از مراکز آتلیه، از آنها درخواست کنند که تصاویر را از روی سیستم‌های خود حذف و در صورت مواجه با هر گونه موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا در بخش فوریت‌های سایبری و گزارش مردمی اطلاع‌رسانی کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج