رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: فردی با راه اندازی سایت همسریابی توانسته بود در مدت کمی مبلغ 3 میلیارد و 500 میلیون ریال از حساب کاربران سرقت کند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ مرتضوی بیان کرد: یکی از این مجرمان که مردی 29 ساله بود با راه اندازی سایت همسریابی کاربران را فریب داده و از آنان می خواست که اطلاعات حساب بانکی خود را در درگاه جعلی که ساخته بود وارد کنند و به محض اینکه کاربران اقدام به این کار می کردند متهم اطلاعات حساب بانکی آنها را سرقت می کرد.

وی با بیان اینکه تا کانون سرقت اطلاعات حساب بانکی 150 نفر از 12 استان شناسایی شده که 15 شاکی این پرونده از اصفهان هستند، افزود: متهم توانسته بود در مدت کمی مبلغ 3 میلیارد و 500 میلیون ریال از حساب کاربران سرقت کند.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت سایت همسریابی در فضای مجازی غیر قانونی است اظهار داشت: از آنجا که چنین فعالیتی وجه قانونی ندارد در واقع موضوع همسریابی هم در کار نبوده و متهم از راه اندازی این سایت هدفی جز کلاهبرداری، سرقت اطلاعات بانکی و سرقت اطلاعات هویتی و شخصی کاربران برای سوء استفاده های بعدی را نداشته است.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان خاطر نشان کرد: به کاربران توصیه می کنیم، به این گونه سایت ها نه گرایش  و نه اعتماد کنند چون 100درصد کار آن ها غیر قانونی است و هدفی جز سرقت اطلاعات بانکی و هویتی کاربران را دنبال نمی کنند.

سرهنگ مرتضوی با هشدار به کسانی که اقدام به اینگونه فعالیت ها در فضای مجازی می کنند اظهار داشت: برای اینگونه افراد اتهام سرقت اطلاعات، کلاهبرداری، برداشت غیر مجاز و علاوه بر این ها اتهام فعالیت نامشروع در فضای مجازی در نظر گرفته شده و برابر قانون مجازات می شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج