مراسم وداع با جان باختگان نفتکش سانچی با حضور گسترده مردم اندوهگین در بندرانزلی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، شب گذشته مردم قدرشناس شهر ساحلی بندرانزلی به پاس قدردانی از زحمات این عزیزان و تسلای دل بازماندگان این حادثه دردناک که ایران اسلامی را در سوگ نشاند عاشقانه و با پای دل به این مراسم آمدند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در این مراسم با ابلاغ پیام تسلیت رییس سازمان بنادر و دریانوردی کشور و تسلیت به بازماندگان شهیدان راه خدمت نفتکش سانچی اظهار کرد: این عزیزان از دست رفته جهادگران اقتصاد کشور بودند که در راه تعالی اقتصاد این مرز و بوم جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

حسین چراغی افزود: این دریادلان قهرمانان میهن هستند که نام و یادشان همواره در دل های مردم ایران زمین جاودانه خواهد ماند.

وی تصریح کرد: متاسفانه با وجود تلاش های همگان برای نجات خدمه و پرسنل نفتکش سانچی، گستردگی و وسعت حریق مانع از نجات جان این عزیزان شد و در نهایت همگان در غم از دست دادن دریادلان سرافرازمان به سوگ نشستیم.

چهارتن از خدمه کشتی روسی که در بندرانزلی پهلو گرفته بود نیز به احترام همکاران ایرانی خود در این مراسم حاضر شدند.

در ادامه مراسم حاضران با مداحی و مرثیه سرایی مداح مراسم در سوگ عزیزان از دست رفته به سینه زنی و عزاداری پرداختند و پس از پایان مراسم تنی چند از حاضران هرکدام شاخه گلی را به دریا انداختند.

به گزارش موج، نفتکش ایرانی حامل 136 هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دی ماه پس از برخورد یک کشتی باری با آن، طعمه حریق شد. 

کشتی فله بر هنگ کنگی به نام «کریستال» با مالکیت یک شرکت لجستیکی در استان «جه جیانگ» چین حاوی 64 هزار تن غله بود که از آمریکا به مقصد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین می رفت و در بین راه به کشتی نفتکش «سانچی» با مالکیت شرکت «برایت» از جمهوری اسلامی ایران برخورد کرد. 

این حادثه سبب انفجار و آتش سوزی در کشتی نفتکش شد که 32 سرنشین آن شامل 30 نفر ایرانی و 2 تن بنگلادشی همگی جان خود را از دست دادند و کشتی نفت کش سانچی روز گذشته در حال سوختن غرق شد.

9 نفر از 32 تن جانباخته این نفتکش گیلانی بودند که اسامی آنها عبارتست از: سید جواد حیدری - بندرانزلی ، علیرضا نجفی فر - بندرانزلی ، علی حیدریه کهن - بندرانزلی ، امید ضیایی - بندرانزلی ،حامد بهاری حشکوایی - رشت ، حسین جهانی هل آبادی - رشت ، ساقی فعال - رشت ، (همسر حسین جهانی هل آبادی)، محمد رضا رضازاده ماسوله، میلاد عنایتی - رضوانشهر.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج