با توجه به عدم مهار حریق نفتکش ایرانى توسط خارجى‌ها، تیمى به سرپرستى معاون امور دریایى اداره کل بنادر و دریانوردى هرمزگان عازم کشور چین شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در پى عدم مهار حریق نفتکش ایرانى توسط خارجى‌ها، تیمى به سرپرستى مهدى نوفرستى معاون امور دریایى اداره کل بنادر و دریانوردى هرمزگان عازم کشور چین شد.

در روزهاى گذشته یک فروند کشتى نفتکش متعلق به شرکت نفتکش ایران از پارس جنوبى واقع در بندر عسلویه به مقصد کشور چین در حرکت بود که در ١٦ مایلى بندر شانگهاى چین به یک فروند کشتى چینى برخورد مى‌کند که به دلیل نشت گاز، بلافاصله دچار انفجار مى‌شود که بنابر اخبار واصله هنوز این کشتى در حال سوختن است و ناجى‌هایى از هنگ کنگ و چین و همچنین از کشورهاى همجوار چین هنوز موفق به مهار این آتش‌سوزى دریایى نشده‌اند.

در این خصوص هیئتی متشکل از کارشناسان امداد و نجات سازمان بنادر و دریانوردی به سرپرستى کاپیتان مهدى نوفرستی معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردى هرمزگان به منظور نظارت و مدیریت حادثه نفتکش ایرانی در آب‌های خاور دور عازم محل حادثه شده است.

نوفرستی گفت: تیم اعزامى امداد و نجات دریایى ایران یک تیم بین المللی و دارای تجربه و سابقه موفق در مدیریت حوادث و سوانح دریایی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج