عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: سعی ما ایجاد امنیت و ثبات در فضای سرمایه گذاری بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، سید محسن حسینی پویا، عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهرمشهد، در دومین نشست فعالان و سرمایه گذاران حوزه اقتصادی منطقه ثامن، اظهار کرد: اتفاقی که برای موسسات مالی و اعتباری در مشهد افتاد باعث شد تا سرمایه گذاران هیچ خاطره خوشی از مشهد نداشته باشند و در حال حاضر سرمایه گذاری در این شهر قفل شده و یکی از مشکلات ما در کمیسیون سرمایه‌گذاری حل و فصل مشکلات گذشته است.

رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: برای رونق سرمایه گذاری چند نکته قابل توجه است، برای مثال باید توجه کرد که سرمایه‌گذاری نیازمند سرعت است و رکود در سرمایه گذاری چند میلیاردی فاجعه است. ما همواره باید منافع درازمدت را مورد توجه قرارداده و از منافع زودگذر چشم پوشی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: موضوع  دیگردر این حوزه امنیت  است  زیرا سرمایه گذار اگر بداند ثبات قانون گذاری در حیطه محلی وجود دارد، امنیت را احساس کرده و سرمایه گذاری میکند. اینکه هرروز قانون جدیدی در رابطه با پروانه، اضافه بنا، وضع شود امنیت را از سرمایه گذارمی گیرد.

حسینی پویا افزود: نکته دیگر سهولت در روند قانون گذاری و زدودن مقررات زائد است و در کنار این موضوع باید به بحث تنوع در سرمایه گذاری نیز توجه کرد، در ساخت و ساز باید به مواردی غیر از تجاری و اقامتی از جمله برند سازی، رستوران داری، بحث زعفران، خشکبار و ... نیز توجه کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به اینکه مجموعه داران بسیاری در شهر هستند که متاسفانه فضایی برای عرضه سرمایه خود ندارد، افزود: در بحث فرهنگی می توان از این ظرفیت استفاده کرد، برای مثال می توان بناهای فرهنگی و تاریخی را به رستوران موزه تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه ما به دنبال رونق هستیم، افزود: سرمایه گذاری صرفا ساختن ساختمان نیست و به عقیده بنده بافت پیرامونی حرم مطهر از این حیث اشباع شده و این رویکردی است که در بین اعضا و شهردار مشهد و شهردار منطقه نیز وجود دارد.

حسینی پویا در پایان گفت: نیاز است تا پرونده های گذشته را مجدد بررسی کنیم  و سرمایه گذاران با ایجاد سندیکا کمک حال اعضای شورا شوند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج