رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رومشکان از آغاز عملیات کپه کاری در مراتع قشلاقی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رومشکان، با اعلام این خبر گفت: اصلاح و احیای مراتع کوهستانی ،ارتقاء وضعیت پوشش گیاهی از نظر کمی و کیفی ، ترویج فرهنگ منابع طبیعی، جلوگیری ازفرسایش ژنتیکی، حفظ و گسترش گونه‌های خوش خوراک از اهمیت خاصی برخوردار است.

صحبت اله سهرابی، ، با بیان اینکه در این پروژه  از بذر بادامک استفاده گردیده است ،اظهار کرد: : این فعالیت اصلاحی در سطح 40 هکتار از مراتع منطقه هفت کلک با مشارکت بهره برداران بومی در حال اجراست.

وی اهداف اجرایی شدن این طرح را بهبود پوشش گیاهی و تامین علوفه دامداران عنوان کرد و اظهار داشت: جایگزینی گونه های مرغوب و با ارزش به جای گونه های مهاجم ، کنترل فرسایش خاک در دامنه های شیب دار و ذخیره نزولات جوی از مزایای این طرح می باشد.

سهرابی در ادامه تصریح کرد:کپه کاری یکی از بهترین روش های بذر کاری ، جهت احیاء و اصلاح مراتع کوهستانی محسوب می گردد، که علاوه بر اشتغال زایی و افزایش تولید ، گامی مثبت در مسیر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رومشکان، منطقه کپه کاری شده را قرق اعلام کرد و افزود: کار مراقبت و نگهداری از طرح مذکور توسط افراد محلی انجام خواهد شد و از دامداران تقاضا نمود تا اطلاع ثانوی از ورود دام به این منطقه جلوگیری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج