مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز گفت: در جهت حمایت از سهامداران شرکت پدیده شاندیز افزایش ۵۰۰ درصدی ارزش سهمیه‌ها را لحاظ کرده‌ایم که به‌طور میانگین هر سهم به ۶ سهم و از ۱۰۰ تومان به ۶۰۰ تومان افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، ابوالفضل انتظاری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: گروه شرکت‌های پدیده شاندیز شامل ۱۴ شرکت بوده که هر کدام از آن‌ها به‌صورت تخصصی در بخش‌های هلدینگ، انبیه و ساختمان، تجارت و الکترونیک کیش، پدیده شاندیز کیش، شرکت پارسیان و موسسه پشتیبانی سهام فعال هستند.

وی افزود: در شرکت توسعه در ماه‌های آینده سه کار را از نگاه سهامداری دنبال می‌کنیم و در گام نخست سهام تعدیل را اجرا خواهیم کرد و حسابرسی شرکت‌ها هم انجام شده است و هم‌اکنون نیز در حال بررسی شرکت‌های توسعه و اقمایی هستیم.
مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز با بیان اینکه در شرکت توسعه سهامداران امکان خرید و فروش و همچنین نقل و انتقال را ندارند، خاطرنشان کرد: این محدودیت‌ها به دلیل مسائلی همچون بورس بوده است و با توجه به شرایط خاص پروژه‌های پدیده شاندیز به دنبال راهکاری در جهت خرید و فروش و همچنین نقل و انتقال هستیم.
انتظاری تصریح کرد: براساس ضوابط قانونی مصوب سال ۸۴ مجلس شورای اسلامی تمام شرکت‌ها شامل این مسئله می‌شوند و فقط مربوط به این مجموعه نیست و برای اینکه بخواهیم وارد بورس شویم باید شرایط فراهم شده و به تایید بورس هم برسد.
وی تا‌کید کرد: در بخش ابنیه و ساختمان یک افزایش سرمایه‌ای در اواخر دی ماه امسال خواهیم داشت و مجمع انبیه و ساختمان در ۸ دی ماه امسال جلسه‌ای را برگزار کرد که‌ خروجی آن واگذاری اختیارات به مدت ۵ سال بوده است و در جلسه آینده هیئت مدیره هم در رابطه با موضوع بودجه و مبلغ افزایش سرمایه که تا این مرحله ۹۳۷ میلیارد تومان بوده است خواهد بود.
مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز  با بیان اینکه سهامدار عمده شرکت انبیه شرکت توسعه است، گفت: می‌خواهیم ضمن پیگیری مطالبات و به صفر رساندن بدهی موجود ابنیه به توسعه، افزایش جذب سرمایه را در انبیه داشته باشیم.
انتظاری گفت: در جهت حمایت از سهامداران افزایش ۵۰۰ درصدی سهمیه‌ها را داشته‌ایم که به‌طور میانگین هر سهم به ۶ سهم و از ۱۰۰ تومان به ۶۰۰ تومان افزایش می‌یابد و سهامداران در این مرحله هیچ آورده‌ای نخواهند داشت و به‌صورت یک طرفه این افزایش سهم برایشان محاسبه می‌شود.
وی افزود: سامانه ‌ثناپ از امروز به‌مدت ۶ روز بسته می‌شود تا نقل و انتقالی در این مدت صورت نپذیرد و سرمایه ثبت شده هم از ۱۸۷۵ میلیارد ریال به ۱۱ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال افزایش پیدا می‌کند و تعداد سهام از یک میلیارد ۸۷۵ میلیون سهم به ۱۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون سهم افزایش می‌یابد.
مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز با اشاره به اینکه ارزش هر سهم ۳۳۷۵ تومان به ۳۸۷۵ تومان افزایش می‌یابد، بیان کرد: ارزش کارشناسی بلوک ۶ سهمی  ۳۸۷۵ می‌شود که افزایشی ۵۰۰ تومانی را برای هر سهم به همراه دارد و قیمت کارشناسی کارشناس رسمی دادستانی از سهام ما با احتساب افزایش سرمایه جدید و به همان نسبت افزایش می‌یابد.
انتظاری تصریح کرد: مجمع عمومی انبیه و ساختمان با حضور سهامداران در اواخر امسال برگزار می‌شود و در این جلسه تصمیمات جدیدی با در نظر گرفتن خواسته سهامداران و اعضای مجمع اخذ خواهد شد؛ همچنین برای شرکت توسعه یک مجمع فوق‌العاده در تیر ماه سال آینده برگزار خواهد شد و اعضای منتخب هیئت مدیره آن هم معرفی خواهند شد و اعضای هیئت مدیره این مجموعه نیز از ابتدای سال ۹۵ توسط ستاد تدبیر انتخاب می‌شوند و در سه ماهه اول هر سال این اعضا انتخاب می‌شوند.
وی تاکید کرد: هم‌اکنون عرضه و فروش سهام به حداقل رسیده و در حال حاضر خریدار به اندازه کافی داریم و سهام قابل توجه نداریم.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج