مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: مراجع برون سازمانی می توانند با انعقاد توافق نامه با تامین اجتماعی استان از سامانه استعلام ارتباط بیمه ای شهروندان بهره مند گردند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه به منظور پاسخگویی به طیف گسترده درخواست ها و استعلام های مراجع برون سازمانی اعم از مراجع قضائی و شبه قضائی، صندوق‌های بیمه‌ای، سازمان ها و نهادهای حمایتی و امدادی و ... در ارتباط با بررسی وضعیت بیمه ای افراد، سامانه ای با عنوان (( استعلام ارتباط بیمه ای )) طراحی و آماده بهره برداری می‌باشد.

وی افزود: این قابلیت در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک، ارائه خدمات غیرحضوری و کاهش تردد و حجم مراجعات غیرضروری در شعب اجرایی مهیا گردیده است.

حق پرست گفت: تامین اجتماعی گیلان آمادگی دارد بر اساس تعداد مراجعین و یا مکاتبات بعمل آمده از سوی نهادها و سازمانهایی که درخصوص وضعیت پوشش بیمه‌ای افراد استعلام می نمایند، نسبت به عقد تفاهم نامه اقدام و بررسی وضعیت آنان را به دستگاههای مذکور واگذار نمایند.

 این سرویس از طریق بستر اینترنت و آدرس isinsured.tamin.ir  در دسترس خواهد بود. لذا به منظور راه اندازی و استفاده سازمانهای متقاضی، لازم است پس از عقد تفاهم نامه فی ما بین تامین اجتماعی استان و بالاترین مقام استانی طرف مقابل، فهرست اسامی و مشخصات کاربران مد نظر به منظور اعطای دسترسی به سامانه ارائه نمایند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج