با دعوت کمیسیون فرهنگی–اجتماعی شورای اسلامی شهر بهارستان، نشست هم ا ندیشی با فعالان و نخبگان فرهنگی شهر با هدف بررسی نقطه نظرات آنها در مورد نیازها و مشکل های فرهنگی و اجتماعی شهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، رئیس کمیسیون فرهنگی–اجتماعی شورای اسلامی بهارستان هدف از برگزاری این جلسه را معرفی طرح فرهنگی–اجتماعی این کمیسیون عنوان کرد و گفت: این طرح به صورت جامع تهیه شده و افق 3 تا 4 سال آینده بهارستان در آن لحاظ گردیده است.

محمد ابراهیمی مهمترین ویژگی این طرح را متمرکز بودن آن برشمرد و افزود: این طرح  تنها به شهرداری و سازمان ها و نهادهای مربوط به آن بستگی دارد و هیچ گونه وابستگی به جاهای دیگر نخواهد شد.

وی افزود: البته معنایش این نیست که این طرح استعداد و ظرفیت آن را ندارد که بتوان در اجرای آن با نهادهای دیگر همکاری کرد ، بلکه می توان آن را به صورت مشارکتی هم به اجرا در آورد.

رئیس کمیسیون فرهنگی–اجتماعی شورای اسلامی شهر بهارستان با اشاره به این که برای تهیه این طرح از اقشار مختلف مردم شهر با هر نظر و گرایشی نشست هایی برگزار کردیم، تصریح کرد:  این طرح از طریق نیازسنجی عمومی تهیه شده و امیدواریم در آینده به صورت علمی افکار سنجی عمومی  نیز انجام شود. 

ابراهیمی با بیان این که مسائل راهبردی و ساختاری در این طرح لحاظ شده است ، گفت : یکی از بزرگترین اهداف ما ملزم ساختن اداره ها و سازمان هایی که در شهر  مستقر نیستند به راه ا ندازی دفاتر خود در بهارستان است.

وی مهمترین ظرفیت و سرمایه های هر خانواده، جامعه و کشوری را منابع انسانی آن عنوان کرد و افزود: اگر انتظار داریم کشور ما سرآمد دیگر کشور ها باشد بایستی به نیروی انسانی و منابع انسانی موجود توجه ویژه داشته باشیم.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: بایستی در جامعه بستر سازی فرهنگی صورت  گیرد و نیروی انسانی حاذق و کارآمد را پرورش دهیم تا ان شا ا... زمینه رشد و توسعه فرهنگی در شهر فراهم شود.

 رئیس کمیسیون فرهنگی–اجتماعی شورای اسلامی شهر بهارستان گفت: طرح فرهنگی، اجتماعی مورد بحث دارای چندین کمیته و کارگروه، شامل کمیته های:  بانوان،  ورزش و جوانان – ورزش های همگانی، قرآن و عترت، بهداشت و سلامت، فرهنگ  شهروندی ( شناسایی آسیب ها، انحراف ها و مشکل های اجتماعی )، اشتغال، کارآفرینی، خلاقیت و ازدواج، کودک و نوجوان، آموزش و پرورش، فرهنگ و هنر و همچنین کارگروه تقدیر و تکریم از فرهیختگان، نام آوران، مولفان و ورزشکاران، کارگروه برگزاری مراسم ملی–مذهبی شهر، کارگروه بزرگداشت هفته بهارستان ( غدیر تا قربان ) و کارگروه شوراهای ادواری شهر بهارستان می باشد. 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج