مدیر امور رفاهی و امور زائران استانداری خراسان رضوی از اجرای طرح پنجره واحد در استان به منظور ارائه خدمات بهتر به زائران و گردشگران در نوروز 97 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج  از مشهد،مهدی فروزان در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی ویژه نوروز 97 اظهار داشت: در آستانه نوروز 97 قرار داریم و ضرورت ارائه خدمات بهتر و مطلوب به زائران و گردشگران باید در دستور کار قرار گیرد و از امروز فعالیت ستاد ویژه برنامه های نوروز 97 رسما آغاز به کار کرد.

وی با بیان این مطلب که باید از تمامی خدمات و تسهیلات به زائران وگردشگران در قالب طرح پنجره واحد صورت پذیرد افزود:باید از تمام ظرفیت های موجود استان برای ارائه خدمات بهتر و مطلوب تر به زائران  استفاده کنیم و در قالب یک مدیریت واحد ستاد اجرایی خدمات سفر اطلاع رسانی و تبلیغات صورت بگیرد.

مدیر امور رفاهی و امور زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: یکی دیگر از حوزه های مهم در سفرهای نوروزی حمل و نقل است و ارائه خدمات به زائران  در مسیر باید به شکل مناسب و مطلوب انجام شود.

فروزان بیان کرد: دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر استان به دستور العمل ویژه نوروز 97 توجه داشته باشند، همه دستگاه ها عضو ستاد خدمتگزار هستند و هر گردشگر که وارد  مشهد می شود زائر نیز محسوب می شود  و هر زائر نیز یک گردشگر است بنابراین باید خدمات مطلوبی به زائران و گردشگرانی که به مشهد سفر می کنند در ایام نوروز ارائه دهیم بگونه ای که گردشگران و زائران این خدمات را لمس کنند.

وی گفت: باید به یک نقشه راه  مشترک در ستاد خدمات سفر برسیم و پنجره واحد در ستاد خدمات سفر، مشترک تمامی دستگاهها خواهد بود.جاده ها و مسیر جاده ها یک ظرفیت بزرگ دیگر در حوزه گردشگری هستند که مردم منطقه می توانند محصولات خود را به عرضه و فروش برسانند و در ایام نوروز شهرستانها روزهای فرهنگی تعریف و اجرا کنند.

او افزود: ایجاد درگاه الکترونیکی که دستگاه ها اطلاعات خودشان را به صورت آنلاین در آنجا بارگذاری نمایند به طرح پنجره واحد کمک می کند و دبیرخانه پالایش این اطلاعات را انجام خواهد داد .

وی تصریح کرد: این طرح سرعت عمل داشته و به کاهش هزینه ها نیز کمک خواهد کرد و این سامانه مورد تایید قرار گرفته است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همچنین مکاتباتی هم با مدیر شبکه اجتماعی تلگرام صورت پذیرفته است و در این مکاتبات خواسته شده که از فعالیت کانال‌هایی که اقداماتی تروریستی و غیراخلاقی می‌کنند، جلوگیری شود

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج