ستاد کنگره‌ شهدای روحانی استان قم به منظور تجلیل از شهدای روحانی و زنده نگه‌داشتن نام و یاد شهدای روحانی برنامه‌های مختلفی را به مدت ۱۰ شب برنامه‌ریزی کرده است که این برنامه‌ها مورد استقبال همه مراجع عظام تقلید قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم، حجت‌الاسلام حسین طیبی‌فر در پنجمن برنامه کنگره هزار روحانی شهید استان قم که با عنوان بزرگداشت و تجلیل از روحانیون ایثارگر در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فیضیه ‌برگزار شد، گفت: ستاد کنگره‌ شهدای روحانی استان قم به منظور تجلیل از شهدای روحانی و زنده نگه‌داشتن نام و یاد شهدای روحانی برنامه‌های مختلفی را به مدت ۱۰ شب برنامه‌ریزی کرده است که این برنامه‌ها مورد استقبال همه مراجع عظام تقلید قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه باید همواره در مسیر شهدا حرکت کنیم، بیان کرد: شهدا برای ما میراث ماندگار باقی‌ گذاشته‌اند که این میراث، زمینه را برای جوشش بیشتر ما فراهم می‌کند؛ امیدواریم همواره در مسیر شهدا حرکت کنیم و بتوانیم یاد و خاطره آن‌ها را زنده نگه‌داریم.

فرمانده تیپ ۸۳ امام صادق (ع) با بیان اینکه روحانیت همواره در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی پیشتاز و پیشگام بوده است، افزود: پیشگامی، جلوداری و قافله‌سالاری روحانیون از سال ۱۳۴۱ با روشنگری و بیداری ملت و در سال ۱۳۵۷ با راه‌اندازی کاروان‌های مردمی، صحنه‌های زیادی خلق کرده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۴ هزار روحانی شهید در کشور وجود دارد، افزود: امروز به هر شهر و استانی که می‌رویم، یک نماد از شهدای روحانیت در آن شهر وجود دارد و شهر مقدس قم نیز با بیش از هزار روحانی شهید در این زمینه پیشتاز و پیشگام است.

حجت‌الاسلام طیبی‌فر ادامه داد: افرادی که به فتنه‌گری می‌پردازند هیچگاه قصد خدمت به حمهوری اسلامی ایران را نداشته و ندارند؛ فتنه‌گران همواره سعی‌ می‌کنند زمینه نارضایتی را برای مردم در جامعه ایجاد کنند و می‌کوشند تا شرایطی را فراهم کنند تا ملت ایران را زیر فشارهای اقتصادی قرار دهند.

وی با بیان اینکه دشمنان برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاش و توطئه‌ای دریغ نکردند، اظهار کرد: روحانیت همواره ولایت‌پذیری را سرلوحه خود قرار داده است چرا که می‌داند اگر ولایت‌مدار نباشد، توسط دشمن لگدمال می‌شود.

فرمانده تیپ ۸۳ امام صادق(ع) ادامه داد: امروز ملت ایران، هوشیار، دشمن شناس و با بصیرت هستند و در مقابل توطئه‌های دشمنان ایستادگی می‌کنند؛ در حال حاضر مردم اجازه نمی‌دهند که دشمنان و فتنه‌گران در کشور فتنه‌گری کنند و با بصیرت و هوشیاری خود توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج