نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت:وزارت راه و شهرسازی می تواند با ارایه لایحه به مجلس شورای اسلامی استفاده از رویه های بتونی در جاده سازی کشور را ترویج دهد و با حمایت از ساخت این جاده ها ، صنعت سیمان کشور را احیا کند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، سید محمدجواد ابطحی  در سومین نشست  کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان ویژه سیمان و سنگ بیان کرد:صنعت سیمان در شرایطی کنونی با بحران تقاضا روبرو شده است و با تغییر تقاضای داخلی می توان از تعطیلی واحدهای تولیدی سیمان جلوگیری کرد.

وی افزود:با مشارکت انجمن سنگ ایران و اتحادیه سنگبری های، اولین شهرک فناوری آزاد و نمایشگاه و فروشگاه بین المللی و دائمی سنگ در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر تأسیس و راه اندازی می‌شود.

وی برندسازی سنگ را یکی از مهمترین اقدامات برای احیای صنعت سنگ استان اصفهان برشمرد و گفت:دانشگاه آزاد خمینی شهر  در این راستا با ایجاد بخش ویژه سنگ می تواند نقش مهمی در تقویت صنعت سنگ استان داشته باشد.

ابطحی  افزود: برای برون رفت از مشکلات و شکستن تحریم و نجات نفت از تک محصولی، راهی جز توجه به سنگ وجود ندارد و ۶۷۰۰ کارخانه فرآوری سنگ در کشور سرمایه بزرگی است و دولت باید به این بخش کمک کند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی به نقش شهرداری ها در استفاده از سنگ در مبلمان شهری اشاره کرد و گفت:شهرداری ها می توانند از سنگ و ضایعات فراوری سنگ در پیاده روها و حتی نماهای شهری استفاده کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج