حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی:هیچ کس نباید اعتراض خودش را با خراب کردن امکانات عمومی نشان بدهد، هیچ کس نباید جلوی پرسش گری مردم را بگیرد.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در جلسه سخنرانی که در شبستان امام خمینی(ره) در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به ویژگی‌های سوره بقره اظهار کرد: حدود نیمی از آیات این سوره به قوم بنی اسرائیل اختصاص پیدا کرده و 700 آیه قرآن مربوط به داستان این قوم است.

وی ادامه داد: علمای یهود در صدر اسلام رسول اکرم(ص) را می‌شناختند و آن‌ها وعده آمدن پیامبر(ص) را در آخرالزمان داده بودند، با این وجود یهودیان، مشرکان را برای مبارزه با رسول اکرم(ص) تشویق کردند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: قرآن گذشته یهودیان را برای مسلمانان بیان کرد تا به پیروان اسلام روحیه بدهد، علمای یهود در صدر اسلام با وجود شناخت رسول اکرم(ص)، ایشان را انکار کردند.

رفیعی با اشاره به ویژگی‌های قوم بنی اسرائیل اظهار کرد: این قوم بسیاری از پیامبران الهی را به قتل رساندند، گروهی از قوم بنی اسرائیل دانشمند بودند، اما برخی دیگر از این قوم به دلیل نداشتن علم، به سخنان دانشمندان خود گوش می‌کردند و قرآن این تقلید کورکورانه را مذمت کرده است.

وی ادامه داد: در تورات صفات رسول اکرم(ص) آمده بود، اما یهودیان این کتاب آسمانی را تحریف کردند و صفات پیامبر آخرالزمان در تورات را تغییر دادند، تحریف سخنان خداوند یکی از گناهان بسیار بزرگ است، البته تحریف قرآن ممکن نیست و خود خداوند اعلام کرده که قرآن را حفظ کرده است.

استاد حوزه علمیه قم افزود: شبکه‌های ماهواره ‌ای ضد دین به دنبال تحریف دین هستند تا بتوانند اسلام را زیرسوال ببرند.

رفیعی با اشاره به انواع تحریف‌ها اظهار کرد: تحریف شخصیت یکی از انواع تحریف است، خیانت‌های رضاخان بر هیچ کسی پوشیده نیست و چنین دیکتاتوری در تاریخ معاصر وجود ندارد و رضاخان در زمان خود علیه روحانیت تحریف می‌کرد.

وی ادامه داد: تحریف وحی یکی از انواع تحریف است و افرادی در طول تاریخ تلاش کردند که کتاب‌های آسمانی را تحریف کنند، اما قرآن کریم از تحریف لفظی محفوظ است و هیچ تفاوتی بین قرآن در صدر اسلام و قرآن در زمان کنونی وجود ندارد.

استاد حوزه علمیه قم افزود: منافقین در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، آیات قرآن را بر خود تطبیق می‌دادند تا خودشان را خوب جلوه بدهند.

رفیعی، اهل سنت را جزو محبان اهل بیت(ع) دانست و تصریح کرد: وهابی‌ها جزو اهل سنت نیستند و جریان وهابیت یک جریان انحرافی است.

وی ادامه داد: هدف امام حسین(ع) اصلاح در جامعه بود و این امام معصوم برای امر به معروف و نهی از منکر تلاش کرد.

استاد حوزه علمیه قم افزود: روضه خوانان باید برای خواندن روضه به سراغ کتاب‌های مقتل صحیح بروند چرا که تمام مقاتل صحیح نیستند.

رفیعی پرسش گری و اعتراض را حق انسان دانست و تصریح کرد: هیچ کس نباید اعتراض خودش را با خراب کردن امکانات عمومی نشان بدهد، هیچ کس نباید جلوی پرسش گری مردم را بگیرد.

وی ادامه داد: نظام مرجعیت در مذهب تشیع، نظام دقیقی است و در طول تاریخ کمترین انحراف را در نظام مرجعیت مشاهده کردیم.

استاد حوزه علمیه قم در پایان خاطرنشان کرد: براساس روایات امتی که از عالمان خود جدا شود، برکات از اموال این امت برداشته می‌شود، همچنین حکومت‌های ستمگر بر چنین امتی تسلط پیدا می‌کنند، ثمره جدا شدن یک امت از عالمان، از دست دادن ایمان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج