استاندار قم گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید نسبت به رفع قوانین مزاحم اقدام نمایند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، استاندار قم در جلسه پیگیری مسائل فرودگاه قم گزارش مدیران مربوطه در زمینه ی پیگیری مصوبات جلسات قبل را دریافت نمود.

وی در ادامه این جلسه با بیان اینکه چشم انداز مسئولان استان الحاق مجموعه ی فرودگاه قم به منطقه ی ویژه اقتصادی سلفچگان است گفت: مدیران استان بایستی با استفاده از ظرفیت های ملی این مسئله را محقق نمایند.

سیدمهدی صادقی ارائه ی مشوق های لازم به بخش خصوصی جهت اجرای پروژه ی فرودگاه قم را ضروری دانست و با اشاره به بعضی قوانین دست و پا گیر برای ارائه ی این مشوق ها افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی بایستی نسبت به رفع قوانین مزاحم اقدام نمایند.

 معاون امور عمرانی استاندار قم نیز در این جلسه با اشاره به تشکل پرونده در دبیرخانه مناطق آزاد کشور گفت: در صورت تصویب واگذاری فرودگاه قم به منطقه ویژه اقتصادی سلفگان در شورای عالی مناطق آزاد، این پرونده برای تصویب نهایی در هیئت دولت مطرح خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعیین تکلیف زمین فرودگاه قم مهمترین بحث برای جذب سرمایه گذاران در اجرایی نمودن این طرح است ادامه داد: اخذ سند و مجوزهای لازم جهت تامین زیرساخت ها شرایط دولت در مذاکره با بخش خصوصی را تسهیل خواهد نمود.

محسن بهشتی افزود: در تلاش هستیم تا با استفاده از ظرفیت نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی تامین زیرساخت ها که نیازمند اعتباری در حدود 500 میلیارد ریال است را تسهیل بخشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج