مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: عمده مشکلات ما در کشور ناشی از عدم فرهنگ سازی است، امروز عدم توجه به اصل آموزه‌های دینی و فاصله گرفتن از فرهنگ اصیل ایرانی مشکلاتی را در کشور ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در همایش ائمه جماعات و مسئولان فرهنگی شرکت‌های آب و فاضلاب سراسر کشور که با حضور حجت الاسلام یزدان سرپرست مشاور وزیر و مسئول امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو، جمعی از مدیران فرهنگی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و مدیران استان در تالار آب شرکت آب و فاضلاب استان قم برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: گرچه صنعت آب و فاضلاب یک تخصص است اما برای ارائه خدمت خوب به مردم هم تخصص و هم تعهد نیاز است.

وی با بیان اینکه تعهد و معنویت ناشی از باورهای ما است گفت: با توجه به اینکه باورها منشأ حرکت ما هستند لذا فعالیت در حوزه فرهنگی و دینی که باورهای ما را شکل می‌دهند، بسیار ظریف و حساس است.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم تصریح کرد: افرادی که در حوزه‌های فرهنگی و دینی کار می‌کنند باید به باورهای ملی و دینی اعتقاد داشته باشند و از راه‌های ترویج، نشر و پایدارسازی آن به عنوان بستر اجتماعی و عقیده جمعی آگاه باشند.

وی با بیان اینکه عمده مشکلات ما در کشور ناشی از عدم فرهنگ سازی است، خاطرنشان کرد: امروز عدم توجه به اصل آموزه‌های دینی و فاصله گرفتن از فرهنگ اصیل ایرانی مشکلاتی را در کشور ایجاد کرده است.

صادق پور افزود: اگر بخواهیم مقابل هجمه‌ها بایستیم و پیشرفت کنیم باید در حوزه فرهنگ کار کنیم، البته کار در این حوزه بسیار ظریف و پیچیده است.

وی با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی، پروژه‌ها و زیرساخت‌های وسیعی در کشور ایجاد شد، یادآور شد: با توجه به اینکه بستر فرهنگی بسیاری از این پروژه‌ها را آماده نکردیم، این پروژه‌ها نه تنها موجب رضایتمندی نشده بلکه عدم رضایت مردم را به دنبال داشته است.

علی جان صادق پوربابیان اینکه باید در کنار کار عملیاتی و فیزیکی، بسترسازی فرهنگی نیز انجام شود، بر لزوم پیوست نگاری فرهنگی در اجرای پروژه‌ها تاکید و خاطرنشان کرد: اگر این امر محقق شود با کوچک‌ترین کار بیشترین بازدهی را خواهیم داشت اما متأسفانه در این حوزه ضعیف عمل کردیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج