جانشین بسیج جامعه پزشکی کشور، گفت: به زودی عوامل پر خطر در آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین شهرها و همچنین روستاها مورد شناسایی و بررسی قرار می گیرد تا برای رفع آسیب های اجتماعی اقدامات لازم صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، جانشین بسیج جامعه پزشکی کشور در نشست شورای عالی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان هرمزگان که در بندرعباس تشکیل شد با اشاره به وصیت نامه سیاسی الهی حضرت امام خمینی (ره) گفت: وصیت نامه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران یک سند قانونی برای شرح وظایف بسیجیان است که ایشان فرموده اند: با بودن و نبودن من این انقلاب مسیر خود را طی خواهد کرد و توصیه کرد، نگذارید این انقلاب به دست نا اهلان بیفتد.

دکتر مجید احمدی ادامه داد: بر همین اساس عقیده و نظر ما برهمین است که نگه داشتن آرمانها، ارزشها بررسی و رفع آسیب ها و معضلات اجتماعی باعث استحکام هر چه بیشتر نظام و انقلاب و اعتلای بسیج در جامعه می شود.

وی با اشاره به طرح رهنمون افزود: در این طرح سعی بر این شده که تمامی دغدغه ها در مورد آسیب های اجتماعی و عوامل پرخطر در کاهش سلامت جامعه دیده شود و با کارشناسی و تشکیل تیمهای جهادی با مردم ارتباط نزدیک و دوستانه ای برقرار شود تا از این راه چالش های فرا روی مردم که سرمایه های عظیم انقلاب هستند مرتفع شود.

جانشین بسیج جامعه پزشکی کشور درباره اهمیت همکاری پزشکان و پرستاران برای رسیدن به اهداف طرح رهنمون که مقام معظم رهبری به آن تاکید دارند گفت: از دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی بسیار سپاسگذاریم که در جلساتی که با ایشان داشتیم، بر حضور جهادی پزشکان و پرستاران  در این عرصه اهتمام داشتند و امیدواریم درجهت اجرای طرح رهنمون" اعتلای بسیج" این همکاری ها با قوت بیشتری ادامه یابد.

در ادامه نشست دکتر غلامعباس مومنی رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان هرمزگان با اشاره به رسالت بسیجیان گفت: بسیج یک تفکر و ارزش است و امروز وظیفه ما همکاری و تلاش برای رفع مشکلات جامعه است که این سازمان همیشه به آن معتقد است.

دکتر غلامعباس مومنی تصریح کرد: هشت سال دفاع مقدس برای ایجاد امنیت و رفاه مردم عزیز ایران بود و در این روزهای حساس که مستکبرین جهانی می خواهند به هر روشی به کشور ضربه زده و آرامش مردم را بگیرند تمام کسانی که درهر جایگاهی در حال خدمت به مردم هستند به نوعی دارند در جبهه حق علیه باطل می جنگند و همه بسیجی هستند.

سازمان بسیج جامعه پزشکی هرمزگان در رتبه 11 کشوری

وی از همکاری و تعامل مدیران و مسئولین استانی و شهرستانی ابراز خرسندی کرد و با اشاره به رتبه 11 کشوری سازمان بسیج جامعه پزشکی استان هرمزگان گفت: رسالت مدیران کمک برای رفع مشکلات مردم و رضایت آنهاست، ما هم در کنار آنها هستیم و محرومیت زدایی و رفع چالشهای پیش روی مردم از اهداف اصلی سازمان بسیج جامعه پزشکی هرمزگان است.

موسی رنجبری جانشین بسیج جامعه پزشکی هرمزگان در ادامه نشست، بررسی وضعیت بهداشتی درمانی، فرهنگی و اجتماعی مناطق حاشیه نشین و محروم جامعه را از اهداف طرح رهنمون اعلام کرد و گفت: دراین طرح به مناطقی که جمعیت بین 3 تا 5 هزار نفر جمعیت دارند و خدمات درمانی سطح یک را کمتر دریافت می کنند تیمهایی اعزام می شوند که موارد را بررسی و نتیجه را برای اقدامات بعدی به این سازمان اعلام می کنند.

وی با اشاره به مدت زمان 5 ساله طرح رهنمون، و اهمیت ماندگاری پزشکان در استان هرمزگان برای اجرای موفق این طرح اذعان کرد: با توجه به روح طرح رهنمون که ایجاد ارتباط مستمر، صمیمی و تاثیر گذار بر سلامت جسمی، اجتماعی، فرهنگی، رفاهی و مذهبی مردم است، ثابت بودن پزشکان و افراد تیمها در مدت 5 سال بسیار مهم و قابل توجه است که امیدواریم با برنامه ریزی و ایجاد بسترهای مناسب بتوان برای تربیت پزشکان بومی در استان هرمزگان به نتایج خوبی رسید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج