امام جمعه موقت شهرسنندج گفت:فردا سالروز حماسه نهم دی ماه است و انتظار می‌رود همه مردم مسلمان و با بصیرت ایران اسلامی این روز را گرامی بدارند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج، ماموستا سیداحسن حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار کرد: فردا سالروز حماسه نهم دی ماه است و انتظار می‌رود همه مردم مسلمان و با بصیرت ایران اسلامی این روز را گرامی بدارند.

امام جمعه سنندج در بخشی دیگر از سخنان خود به ویژگی‌های اخلاقی و سیره رسول الله(ص) اشاره کرد وگفت: با تاسی از سیره نبی مکرم اسلامی زمینه‌های تعالی و سعادت خود را در دنیا و آخرت فراهم کنیم.

وی افزود: رعایت حقوق دیگران و احترام به حقوق شهروندان از پایه‌های ایمان به خداست.

ماموستا حسینی خاطرنشان کرد: صبر و شکیبایی از ویژگی‌های شخصیتی هر فرد مسلمان است و انتظار می‌رود هر فرد مسلمانی خود را به سلاح صبر و شکیبایی و اخلاق نیک مسلح کند.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: زبان برای ذکر الهی و انجام امور نیک است و نباید با غفلت از این مهم اقدام به اعمال ناپسند و غیبت و بهتان به دیگران شویم.

حسینی در بخشی دیگر از سخنان خود از ایجاد الفت و همدلی در بین برادران و خواهران دینی در جامعه اسلامی به عنوان ویژگی اخلاقی پسندیده‌ای یاد کرد که باید همه مسلمانان نسبت به آن احساس مسولیت کنند.

وی افزود: حمایت از فقرا و مساکین و کمک به نیازمندان توسط افراد متمول جامعه از دیگر ویژگی هایی است که زمینه را برای سلامت فردی و اجتماعی مسلمانان فراهم خواهد کرد لذا از همه نمازگزاران سنندجی خواهشمندیم که با حمایت از افراد نیازمند جامعه در مسیر ارتقای معیشت عمومی سهیم باشند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به خدمات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و تلاش‌های نیروهای خدوم سپاه تقدیر کرد.

ماموستا حسینی همچنین به فرمان تاریخی امام خمینی در خصوص تشکیل نهضت سواد آموزی اشاره کرد و گفت: اسلام دین علم و آگاهی است و همه مسلمانان باید به کسب علم و فناوری های جدید همت گمارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج