استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: الان هم اگر قدر نعمت را بدانیم خدا آن را محافظت می‌کند و اگر خدای ناخواسته کوتاهی شود، افراد دیگری جایگزین می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، آیت الله علوی گرگانی، پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای شورای مرکزی گروه جهادی منتظران خورشید، اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید «ان الله مع الذین اتقوا والذین هم محسنون» یعنی بدانید کسانی که برای رضای خدا در مناطق محروم خدمت می‌کنند، تنها نیستند و خدا هم با آنان است و آنان را همراهی می‌کند.

وی افزود: این آیه بشارتی است برای کسب موفقیت و توفیقی که از جانب خداوند نصیب انسانی می‌شود که در راه محرومیت‌زدایی قدم بر می‌دارد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به این‌که مسئولان انصافاً تلاش و خدمت می‌کنند، تصریح کرد: ‌ایکاش برخی مسئولان هم مثل شما در این مناطق محروم حضور یابند و مشکلات مردم را بررسی کنند، چون انسان اگر مشکلی را به چشم خود ببیند بیشتر اثر دارد.

علوی گرگانی با استناد به آیه «وقفوا هم انهم مسئولون مالکم لاتناصرون» یادآور شد: روز قیامت جلو کسانی که مسئولیت داشته اند گرفته می‌شود و از آنان در مورد یاری نکردن محرومان سوال پرسیده می‌شود.

وی افزود: رسیدگی به مشکلات دیگران و رساندن امکانات اولیه مثل آب و گاز و ... به آنان ایجاد محبت می‌کند و همه را بهره‌مند می‌کند.

مرجع تقلید شیعه ادامه داد: در سیره ائمه بزرگوار(ع) نیز مشهود است که در سخت‌ترین شرایط به فقرا و محرومان جامعه از هر گرایشی که بوده‌اند، کمک می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: عمل ائمه و پیشوایان ما منجمله حضرت علی(ع) این بوده که خودشان را در معرض خدمت به محرومان قرار می‌دادند بدون این‌که خود را معرفی کنند و این‌که شما از نزدیک مشکلات و درد و رنج‌های مردم را می‌بینید، طبق سیره ائمه بزرگوار، مسئولیت‌هایتان خیلی اثربخش‌تر خواهد بود.

علوی گرگانی افزود: هر حرکتی نیازمند امکانات و مال و اموال دارد و لازمست مسئولان دستگاه‌ها و خیرین کمک کنند و با هماهنگی بیشتر، دست شما در خدمت‌رسانی موثر به مناطق محروم در هر قسمتی باز باشد و بدینوسیله بتوانید از نعمت انقلاب پشتیبانی و دفاع کنید.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز حماسه ۹ دی خاطرنشان کرد: خداوند در این روز دوباره بر ما منت نهاد و نعمت انقلاب را حفظ کرد، چون دشمنان در پشت صحنه فعالیت و راهنمایی می‌کردند و برخی نیز در داخل کشور گول دشمن را خورده بودند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم یادآور شد: الان هم اگر قدر نعمت را بدانیم خدا آن را محافظت می‌کند و اگر خدای ناخواسته کوتاهی شود، افراد دیگری جایگزین می‌شوند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد ان‌شاءا... دلسوزان به خدمت به جامعه و مردم و مکتب امام و رهبر بزرگوار انقلاب بتوانند بیش از این خدمت کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج