رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس، از نبود امکانات کافی و همچنین نیروهای ماندگار در حوزه بهداشت و درمان استان نیز انتقاد کرد و گفت: در حوزه بهداشت و درمان چه از نظر امکانات و تجهیزات و چه از نظر مکان مشکلاتی وجود دارد، که باید رفع شود.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین هاشمی تختی در اولین جشنواره فرهنگی ورزشی پرستاران و دانشجویان هرمزگان که با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار شد، اظهار کرد: بسیار مایه مباهات است که پرستاران جامعه ما با وجود همه سختی‌های کاری و مسائل و مشکلات، اهتمام ویژه‌ای در امر ورزش دارند.

وی افزود: ورزش در سلامت و روح و روان همه ما تأثیر فراوانی دارد و تأثیر فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی را در نشاط جوامع هدف می‌توان به‌خوبی مشاهده کرد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس تصریح کرد: مشکلات زیادی در بهداشت و درمان داریم و هرمزگان باید خود را به متوسط کشوری برساند زیرا هرمزگان نه‌تنها در این حوزه نیاز استان را تأمین بلکه از استان‌های همجوار نیز مراجعه‌کننده دارد.

هاشمی تختی با تأکید بر اینکه از  پرستاران استان غفلت شده و مشکلات آن‌ها باید در اولویت رفع باشد،  خاطرنشان کرد: پرستاران این قشر زحمتکش که با دلسوزی و صبر به بیماران رسیدگی کرده و علیرغم مشکلات زیادی که دارند با عشق کارهای خود را پیش می‌برند که باید حقوق و مزایای آن‌ها تقویت و مشکلات این قشر را کم کنیم.

عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی از نبود امکانات کافی و همچنین  نیروهای ماندگار در حوزه بهداشت و درمان استان نیز انتقاد کرد و گفت: در حوزه بهداشت و درمان ما چه از نظر امکانات و تجهیزات و چه از نظر مکان مشکلاتی داریم که این کمبودها را در قالب‌های مختلف تاکنون پیگیری و به مسئولان عالی کشور منتقل کرده‌ایم و امیدواریم در بودجه سال ۹۷ کشور شاهد افزایش توجه به هرمزگان باشیم.

 وی در پایان از کمبود فضا در بیمارستان کودکان بندرعباس که تنها بیمارستان  کودکان هرمزگان بشمار می‌رود نیز به‌عنوان یکی از جدی‌ترین مشکلات هرمزگان دانست و عنوان کرد:  یکی از مشکلات عمده ما فضای درمان و نبود امکانات بوده که متأسفانه در بیمارستان کودکان با وجود فضای محدود در بخش ای سی یو این بیمارستان که قبلاً شش تخت در این بخش مورداستفاده بود به دلیل ازدیاد بیماران، این بخش به چهار تخت دیگر مجهز شده که فضای کافی برای این تخت‌ها وجود نداشته و  نبود کارکنان کافی یکی از مشکلات این بخش در این بیمارستان است که باید هرچه سریع‌تر این مشکلات مرتفع شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج