شهر مقدس قم همزمان با دهم ربیع الثانی سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه (س)سیاهپوش و سراسر حزن و ماتم است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، زائران و مجاوران از شب گذشته در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) با شرکت در برنامه های سوگواری به عزاداری مشغول هستند.

امروز حرم کبریایی حضرت فاطمه معصومه(س) میزبان دلسوختگان مکتب اهل بیت(ع) است که از اقصی نقاط جهان اسلام خویش را به این مکان مقدس رسانده اند تا با قرائت زیارت نامه و دعاها، غبار از دل و جان بزدایند.

زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت(ع) در ورودی حرم حضرت معصومه(س) دست بر روی سینه گذاشته و این غم جانکاه را به ساحت ملکوتی بانوی آب و آیینه تسلیت می گویند و این گونه ارادت خویش به خاندان کرامت و امامت را به نمایش می گذارند.

صحن های مختلف حرم مطهر این بانو، مملو از عزادارانی است که با اجتماع در این مضجع شریف از برنامه های سوگواری و سخنرانی در خصوص زندگانی حضرت معصومه (س)بهره مند می شوند.

دسته های عزاداری، هیات های سینه زنی و زنجیر زنی همسو با آیین پیاده روی مراجع تقلید و علما از خیابان های منتهی به حرم مطهر خویش را به حرم این بانو رسانده اند تا در غم شهادت این امام بزرگوار شریک باشند.

همچنین دسته عزاداری خادمان حرم حضرت معصومه(س) به همراه قشرهای مختلف مردم با برگزاری مراسم ویژه مرثیه و نوحه سرایی از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم مطهر حرکت کردند.

عزاداران غیرایرانی مقیم در قم نیز به همراه خانواده های خود آیین های سوگواری سنتی و محلی را برگزار کرده اند.

مسجد مقدس جمکران به عنوان میعادگاه عاشقان و منتظران در سالروز  رحلت حضرت معصومه(س) غرق در عزا شده و از قشرهای مختلف مردم با اجرای برنامه های سخنرانی، نوحه سرایی و مرثیه سرایی میزبانی می کند.

مجالس مختلف سوگواری در بقاع متبرک امامزادگان، دفتر رهبر معظم انقلاب در قم و بیوت مراجع تقلید و علما در حال برگزاری است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج