در شب رحلت حضرت فاطمه معصومه (س)، حرم این بانو،‌ میزبان خیل عظیم عزاداران و عاشقان بانوی کرامت بود.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم،در شب وفات حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها،‌ حرم این بانو میزبان عاشقان و دلسوختگان کریمه اهل بیت(ع) بود که از گوشه و کنار این ایران اسلامی،‌خود را به قم رسانده بودند.

حرم بانوی کرامت برنامه های خود را در شبستان امام خمینی(ره) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد و مداحی حاج عباس حیدرزاده و حاج حسن شالبافان و شعرخوانی مصطفی صابرخراسانی برگزار نمود.

حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد با بیان اینکه ولایت اهل بیت(ع) به سرزمین ها و موجودات ابلاغ شده است، اظهار کرد: شهر قم ولایت اهل بیت(ع) را به شیوه مطلوبی پذیرفته به همین علت از یک جایگاه متفات در میان شهرها برخوردار است و ما مردمان قم نیز باید قدردان زندگی در این شهر باشیم.

وی از مردم قم به عنوان مروجین فرهنگ اهل بیت(ع) نام برد و افزود: اکنون قم مرکز و پایتخت دینی جهان تشیع است و اهل بیت (ع) نیز بارها اشاره کردند این شهر سرزمین آنهاست.

خطیب حوزوی با تاکید بر اینکه دوستداران اهل بیت(ع) با دفن شدن در قم سختی های قیامت را تجربه نخواهند کرد، گفت: شخصیت های برجسته یی که از دوران امام صادق علیه السلام تا کنون در شهر قم فعالیت داشتند در ارتقای جایگاه قم موثر هستند.

وی از شهر قم به عنوان حرم خاندان پیامبر اسلام(ص) نام برد و ادامه داد: به همت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها خدمات تبلیغی گسترده در این شهر دنبال شده که این فعالیت ها قابل تقدیر است چرا که اکنون به برکت این فعالیت ها به صورت مستمر شاهد ترویج آموزه های دینی و فرهنگ شیعی در قم هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد یادآور شد: زیارت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به عنوان تضمین کننده بهشت مومنان توسط سه امام مورد تاکید قرار گرفته است، اینکه بانوی کریمه اهل بیت(س) یک زیارتنامه اختصاصی دارند نشان می دهد که ایشان در میان امامزادگان یک جایگاه متفاوتی را به خود اختصاص داده اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج