در آستانه بزرگداشت نهم دی ماه ، "همایش بصیرت و میثاق با ولایت" در دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر گزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل پور رضا مسوول استانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های گیلان با تشریح عوامل موثر در فتنه ی شوم سال ۸۸ که پس از انتخابات ریاست جمهوری توسط دشمنان ملت ایران در کشور ایجاد شد، گفت: دو عامل مهم رهبری و مردم انقلابی و آگاه باعث شد که کشور از بحران فتنه ۸۸ بگذرد. هر چند که در این بحران، کشور دچار خسارت های مادی و معنوی بسیاری شد.

وی بصیرت و هوشیاری مردم در قبال این گونه تهدیدات را بسیار موثر دانست و افزود: بازخوانی فتنه ۸۸ و پرداختن به عوامل دخیل در آن نیز یکی از کارهای است که برای آگاهی بخشی به جوانان و همه کسانی که قلبشان برای کشور می تپد بسیار حایز اهمیت است.

حجت الاسلام پور رضا تصریح کرد: سرمایه های پایدار یک کشور دو چیز است: یکی اعتماد ملی و دیگری اعتبار ملی است که خوشبختانه نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشور ایران به این دو سرمایه عظیم و پایدار مجهز است.

وی تاکید کرد: تا زمانی که بی بصیرتی، قانون گریزی، ساده لوحی و دلبستگی به استکبار از بین نرود، مقوله مهم فتنه و مبارزه با فتنه گری باید سرلوحه همه دلسوزان به کشور و نظام باشد.

وی ۹ دی را روزی بزرگ و ماندگار در تاریخ این کشور عنوان کرد و افزود: در روز ۹ دی ماه غبارها کنار رفت و بار دیگر خط سرخ حسینی به داد این ملت و کشور رسید و چهره های پنهان فتنه گران برای مردم هویدا شد.

حجت الاسلام والمسلمین پوررضا با اشاره به بحث نفوذ، خاطر نشان کرد: یکی از مقوله های که مرتب مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار می گیرد، بحث نفوذ است و نفوذ هم همیشه از بیرون انجام نمی شود که به راحتی قابل تشخیص باشد بلکه در دنیای کنونی که صنعت و علم توسعه پیدا کرده، استعمارگران سعی دارند تا با هزینه های کم و با استفاده از امکانات و نیروهای داخلی و آنانی که در رفتارشان لغزشی دارند به عنوان مهر های نفوذ استفاده کنند تا زودتر به مقاصد دلخواه خود دست یابند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج