مدیر‌کل کانون گیلان از یادآوری حقوق کودک به مخاطبان با بهره‌گیری از تابلو‌‌ و سینما‌های شهری در چهار راه و میدان‌های سطح شهر رشت خبر داد.

به‌ گزارش خبرگزاری موج از گیلان، اسفندیار ضیائی افزود: یادآوری و دفاع از حقوق کودک از اولویت‌های هرجامعه‌ای است و بر همین اساس کانون با همراهی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت این برنامه ارزش‌مند را در دستور کار خود قرارداده است.

مدیر‌کل کانون استان گیلان رسالت‌ کانون در جهت کشف و پرورش استعداد‌های کودک و نوجوان و هم‌چنین ارتقای جایگاه آنان در جامعه را یادآور شد و ضمن با اهمیت توصیف‌کردن تعامل این مجموعه فرهنگی با دیگر دستگاه‌های فعال در این حوزه گفت: این تلاش در جهت تحقق اهداف آیین‌نامه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک درجمهوری اسلامی انجام می شود.

وی توجه به نیاز‌‌های بومی و معیار‌های پذیرفته شده درجامعه را اساس این فعالیت ‌عنوان‌کرد و با اشاره به این‌که بهره‌گیری از احادیث و دیدگاه‌های معصومین(ع) برای یادآوری حقوق کودک به خانواده‌ها نقشی تعیین کننده دارد، بر اهمیت تکیه بر مبانی و اصول ایرانی اسلامی تاکید‌ کرد.

این مسوول فرهنگی رویکرد دستگاه‌های اجرایی استان، به ویژه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت برای افزایش گستره‌ی فعالیت‌های کودک و نوجوان محور و همراهی با برنامه‌های کانون را مثبت ارزیابی‌کرد و با بیان این‌ که اجرای ویژه‌ برنامه‌های مشترک درگذشته و برنامه‌ریزی برای اجرایی کردن برنامه‌های آتی بیان‌گر توجه‌ روز‌ افزون مسوولان به آینده‌ سازان ایران اسلامی است، ابراز امیدواری کرد هم‌افزایی و هم‌گرایی‌های این‌چنینی بیش از پیش افزایش یابد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج