رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس، گفت: تبلیغات مواد دخانی از سطح فروشگاه های مواد غذای بندرعباس جمع می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، دکتر ذاکری، گفت: روزانه میلیون‌ها نخ سیگار دود می‌شود و عوارض جسمی و روانی بسیاری را برای شخص، خانواده و اطرافیان او پدید می‌آورد و به عبارتی دیگر دخانیات، نابودی تدریجی یک جامعه است.

 دکتر عبدالجبار ذاکری عنوان کرد: یکی از مهمترین ابزار پیشگیری از مصرف دخانیات و سیگار در جامعه و بویژه در افراد زیر 18 سال، جلوگیری از تبلیغ مواد دخانی از جمله سیگار و تنباکوست.

وی افزود: میانگین سن آغاز مصرف سیگار قبل از 15 سالگی است و احتمال جذب به این مواد در کودکان و نوجوانانی که برای خرید به فروشگاه های مواد غذایی مراجعه می کنند، در صورت مواجهه با تبلیغات مواد دخانی، وجود دارد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس تصریح کرد: کودکان گناهی ندارند که برای خرید کوچکترین مواد غذایی که به این فروشگاه ها مراجعه می کنند، در معرض بمباران تبلیغاتی انواع مارک های سیگار و تنباکو قرار گیرند. 

مهندس محمد رضا زارعی، مسئول سلامت محیط و کار مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس بیان کرد: به استناد ماده 2 آیین نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات، تبلیغ محصولات دخانی به هر نحو ممنوع است.

مهندس زارعی بر این اساس ابراز داشت: از جمله این اقدامات، جمع آوری قفسه های فروش فاقد ویژگی و تبدیل به استندهای در پوش دار است که این اقدام از مرکز خدمات جامع سلامت توحید با نظارت بازرسین محیط  از سطح کلیه واحدهای صنفی توزیع و عرضه مواد غذایی از جمله میادین میوه و تره بار تحت پوشش جمع آوری شروع شده و این روند در دیگر مراکز خدمات جامع سلامت سطح شهرستان بندرعباس در حال اجرا می باشد.

دکتر ذاکری تأکید کرد: اگر بخواهیم جامعه ای سالم و همچنین شهرستانی سالم و عاری از هر گونه دخانیات داشته باشیم، باید با عزمی راسخ، به این مهم برسایم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج