نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: هیچ مصلحتی در جامعه بالاتر از قانون وجود ندارد و با انسان ها مجرم و متخلف باید با قاطعیت برخورد شود، البته اجرای قانون باید همراه عطوفت و رافت اسلامی باشد و در راستای اجرای قانون هیچ فرد و مسوولی حق تمرد و تعرض به پلیس را ندارد.

 به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی با حضور در مراسم افتتاحیه هفتمین دوره بصیرت غیر تمرکزی در استان اظهار داشت: ریشه بسیاری از آسیب ها در جامعه ، عدم رعایت و اجرای دقیق قانون توسط برخی از افراد است که جامعه را تحت تاثیر این آسیب ها قرار داده است.

وی افزود: در جامعه هر چقدر مردم به قانون بیشتر پایبند باشند و مقید به رعایت آن باشند به همان میزان سطح فرهنگ جامعه افزایش پیدا می کند و بالعکس هر قدر که این جایگاه یشتر آسیب ببیند به همان نسبت نمره فرهنگی جامعه کاهش پیدا می کند.

نماینده ولی فقیه هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با تاکید بر اینکه قانون به معنای کنار گذاشتن سلیقه هاست و در جوامع امروزی تفاوت بین ملت ها در رعایت و عدم رعایت قانون است، اذعان داشت: با ایجاد فضای قانونمند در جامعه ، عمده آسیب ها و مشکلات در جامعه کاهش پیدا می کند و در واقع هرمشکلی که ما در جامعه داریم ناشی از رعایت نکردن قانون توسط برخی از افراد است.

وی با اشاره به اینکه یکی از حساس ترین مراکز نظام ، نیروی انتظامی است ، تشریح کرد: کارکنان نیروی انتظامی باید به شغل خود افتخار کرده و برخود ببالند که وظیفه و ماموریت خطیر و بزرگ ایجاد نظم و امنیت در جامعه را برعهده دارند.

آیت الله نعیم آبادی ، مهمترین  جایگاه  در جامعه اسلامی را جایگاه قانون دانست و گفت: در بحث اجرای قانونی باید بسیار دقت شود در حال عصبانیت تصمیمی گرفته نشود و قانون برای همه است و وزیر و وکیل هم نمی شناسد چرا که هیچ مصلحتی در جامعه بالاتر از قانون وجود ندارد و با انسان ها مجرم و متخلف باید با قاطعیت برخورد شود ، البته اجرای قانون باید همراه عطوفت و رافت اسلامی باشد و در راستای اجرای قانون هیچ فرد و مسوولی حق تمرد و تعرض به پلیس را ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج