معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گیلان گفت: ساماندهی بوفه مدارس در راستای تأمین میان وعده سالم و اصلاح الگوهای غلط تغذیه دانش آموزان انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سید امیر فرّحیسنی با اشاره به ویژگی یک میان وعده سالم خاطرنشان کرد: میان وعده هایی مانند: نان، پنیر، گردو و سبزی علاوه بر سلامت، حدود 10 تا 15 درصد کالری مورد نیاز روزانه بدن را تأمین می کند.

وی با تأکید بر ضرورت صرف صبحانه کامل توسط دانش آموزان در منزل افزود: بدون شک تغذیه سالم که با صبحانه آغاز می شود، نقش بسیار مهمی در رشد جسمی و افزایش یادگیری دانش آموزان دارد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گیلان در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات آموزش و پرورش در این زمینه  اشاره کرد و گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی، دستور العمل جامع تغذیه سالم به همه واحد های آموزشی ارسال شده و اگر در مدارس غذاهایی خارج از چارچوب ارائه شده به دانش آموزان عرضه شود با افراد خاطی برابر مقررات برخورد می شود.

فرّحسینی افزود: 5 هزار پوستر، حاوی  لیست غذاهای مجاز و غیر مجاز، طراحی و برای نصب در تابلوی اعلانات و سردر   بوفه مدارس ارسال شده است.

وی همچنین از برگزاری دوره های آموزشی برای فروشندگان مواد غذایی و مدیران مدارس با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی در آینده نزدیک خبر داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج