مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با بیان اینکه گیلان دارای پتانسیل های بالای در بخش های مختلف است، گفت: اجرای طرح بوم گردی آغاز رونق اقتصادی و ریشه کن کردن فقر برای رسیدن به توسعه پایدار است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد اکبرزاده، اظهار کرد: اجرای طرح هادی در روستاهای گیلان یکی از مهمترین مقوله های رفاه و توسعه روستایی است.

وی با بیان اینکه توجه به پتانسیل‌های روستایی یکی از فرصت‌های مهم توسعه شمرده می شود گفت: با برنامه ریزی و مدیریت می توان از ظرفیت‌های بالای گردشگری در جهت توسعه گیلان بهره گرفت.

اکبرزاده تصریح کرد: روستاهای گیلان دارای شاخص های بالایی در بخش های مختلف از جمله صنایع دستی، معماری سنتی، آثار تاریخی و... در دل خود نهفته دارد.

مدیر کل بیناد مسکن در ادامه اضافه کرد: با ایجاد فرصت اشتغال روستایی و رفاه می توان از مهاجرت بی رویه روستاییان به حاشیه شهرها جلوگیری کرد.

رئیس کمیته بوم گردی گیلان به اجرای طرح بوم گردی پرداخت و تصریح کرد: در این طرح اقامتگاه های سنتی شناسایی و پرونده برای این سکونت گاه ها تعریف خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به مقوله گردشگری می توان اقتصاد روستایی را رونق بخشید خاطرنشان کرد: الگوهای تعریف شده هر منطقه با توجه با آداب و رسوم و فرهنگ آن مکان اجرایی خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج