محسن رخصی گفت: بنیاد مسکن به‌منظور خدمت‌رسانی سریع به خانواده‌های نیازمند تحت حمایت علاوه بر 231 پرونده ساخت، 476 پرونده مربوط به این خانوارها را برای دریافت تسهیلات عمرانی به بانک‌های عامل معرفی کرده است.

قائم‌ مقام کمیته امداد استان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه بابیان این مطلب که کمیته امداد تاکنون 591 کانکس با کمک خیران نیکوکار خریداری و به مددجویان زلزله‌زده کرمانشاه واگذار کرده است، ابراز داشت: این کانکس‌ها با اولویت خانوارهای مددجویی که منازلشان تخریب‌شده، واگذار و توزیع‌شده است و به‌علاوه تاکنون از حدود 10 هزار واحد مسکونی خانوارهای تحت حمایت زلزله‌زده بازدید و خسارت وارده به این منازل را ارزیابی کرده‌اند.

وی تصریح کرد: کمیته امداد تاکنون هفت هزار و 323 پرونده نیز برای خانوارهای مددجوی آسیب‌دیده از زلزله تشکیل و این پرونده‌ها را به ستادهای معین بنیاد مسکن تحویل داده است و در این راستا بنیاد مسکن نیز برای مددجویان ساکن در مناطق زلزله‌زده 231 پروانه ساخت منزل صادر کرده است.

قائم‌مقام کمیته امداد استان با تأکید بر اینکه هم‌اکنون اصلی‌ترین کار و فعالیت امداد پیگیری امور ساخت و تعمیر منازل مسکونی مددجویان زلزله‌زده است، ابراز امیدواری کرد: خیران نیکوکار همچنان یاری گر این نهاد برای اسکان دائم مددجویان زلزله‌زده در منازل مسکونی خود باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج