پایه دوازدهم پس از 23 سال، بار دیگر به دوره دوم متوسطه باز می گردد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مهدی حاجتی مدیرکل آموزش و پرورش استان در این باره گفت: در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و به منظور برنامه ریزی برای استقرار کامل نظام جدید آموزشی، از سال تحصیلی 98 _ 97 پایه دوازدهم پس از 23 سال یک بار دیگر به دوره تحصیلی، باز می گردد.

وی افزود: در پی استقرار مطلوب و موفق پایه یازدهم ، به دستور وزیر آموزش و پرورش، کمیته استقرار پایه دوازدهم متشکل از نمایندگان معاونت ها، سازمان هاو مراکز حوزه ستادی در معاونت آموزش متوسطه وزارتخانه تشکیل شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: بر این  اساس ، اداره کل آموزش و پرورش استان از آبان 96 تا شهریور 97 با تشکیل کمیته استقرار پایه دوازدهم در اداره کل ، مناطق و نواحی ، برنامه ریزی های لازم را جهت بازگشت این  پایه انجام داده و تمهیدات مورد نیاز را فراهم کرده است.

حاجتی خاطرنشان کرد: با توجه به آمارهای موجود، تعداد دانش آموزان گیلانی پایه دوازدهم در سال آینده 24 هزار و 570 نفر خواهد بود که برای ساماندهی این تعداد دانش آموز  1206 کلاس درس در نظر گرفته خواهد شد که بیش از دو برابر کلاس های موجود پیش دانشگاهی است.

وی با اشاره به اینکه پایه دوازدهم در تمام رشته های تحصیلی دوره  دوم متوسطه تشکیل خواهد شد، گفت: در حال حاضر 14 هزار و 136 دانش آموز دختر و 14 هزار و 218 دانش آموز پسر در پایه یازدهم تحصیل می کنند که از سال تحصیلی آینده پس از گذراندن دوره تحصیلی پایه دوازدهم از دوره چهار ساله دبیرستان فارغ التحصیل خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در پایان، افزایش فضاهای آموزشی و تجهیزات کارگاهی را از اولویت های استقرار پایه دوازدهم برشمرد که نیازمند همکاری سازمانها، خیّران و خانواده ها است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج