نماینده ولی فقیه در گیلان با توصیه به مسوولان مبنی براینکه در برآورده کردن خواسته‌های مردم خسته نشوید، اظهار کرد: دست خداوند با جماعت است و حوائج مردم باید از طریق مسوولان برآورده شود.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با دست‌اندرکاران حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان به مناسبت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری با اشاره به مسوولیت خطیر راهداران اظهار کرد: افراد در جامعه لازم و ملزوم همدیگر هستند.

وی با ذکر دو روایت از امام حسین(ع) و امام سجاد(ع)، تصریح کرد: هر کدام از افراد جامعه مسوولیتی به عهده دارند و احتیاج مردم را برطرف می‌کنند.

امام جمعه رشت با تأکید براینکه جامعه به قوانین راهنمایی و رانندگی، مهندسان راهداری و رانندگان نیاز دارد، بیان کرد: انسان مدنی نیاز قانون و برنامه دارد و بهترین قانون‌گذار انبیای الهی هستند تا مردم براساس عدل رفتار کنند.

آیت‌الله قربانی در ادامه به سخنان ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تغییر پایتخت فلسطین اشغالی به قدس شریف اشاره کرد و افزود: امور جامعه نباید به دست افراد پست باشد.

وی با بیان اینکه اگر خدا در جامعه نباشد سراسر زندگی انسان‌ها حیوانی می‌شود، خاطرنشان کرد: تنها با پلیس نمی‌توان جامعه را اداره کرد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری به مخالفت جامعه جهانی در سازمان ملل علیه خواسته آمریکا مبنی بر جابه‌جایی پایتخت فلسطین اشغالی به قدس شریف اشاره کرد و گفت: زمانی که خدا نباشد خادم‌الاحرمین تبدیل به خائن‌الحرمین می‌شوند.

آیت‌الله قربانی همچنین با اشاره به اختصاص اعتبار به حوزه علمیه قلم در لایحه بودجه سال 97 دولت به مجلس، یادآور شد: طلاب 80 کشور در حوزه علمیه قم مشغول تحصیل هستند و این افراد نام خداوند، قرآن، دین و تقوا را در کشورهای خود زنده می‌کنند.

وی همچنین امام حسین(ع) را قهرمان میدان ایمان و اخلاق خواند و متذکر شد: امام حسین(ع) تنها قهرمان میدان نبرد نبود بلکه مروت، اخلاق و عدالت را به جامعه ارائه کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با توصیه به مسوولان مبنی براینکه در برآورده کردن خواسته‌های مردم خسته نشوید، اظهار کرد: دست خداوند با جماعت است و حوائج مردم باید از طریق مسؤولان برآورده شود.

آیت‌الله قربانی، برطرف کردن نیاز مردم را از نعمت‌های خداوند برای مسوولان دانست و بیان کرد: بهترین مردم کسانی هستند که حاجت و گرفتاری جامعه را برطرف می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج