رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان، از برگزاری همایش روز ملی صادرات گلستان تا پایان دی ماه در استان خبر داد و گفت: تاکنون ۷۰۰ میلیون تومان یارانه به صادرکنندگان استان گلستان پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به‌‌ نقل از روابط‌ عمومی سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان گلستان، حسینقلی قوانلو در سومین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و سومین جلسه کمیته برون‌گرایی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان برگزار شد، اظهار داشت‌: تجلیل از صادرکنندگان و تجار و بازرگانان نمونه استان سبب تشویق و ترغیب صادرکنندگان به صادرات کالا و خدمات که از اهداف و برنامه‌های مهم دولت است، می‌شود و ما سعی خواهیم کرد تا پایان ماه جاری همایش تجلیل از صادرکنندگان استان را برگزار کنیم.

قوانلو گفت: در سال‌جاری همه تلاش خود را برای تشویق صادرکنندگان کردیم و تاکنون موفق به پرداخت 700 میلیون تومان یارانه به صادرکنندگان استان شده ‌ایم.

به گفته وی، نمایشگاه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در بغداد در کشور عراق در شرف برگزاری است و اگر ما بتوانیم یک پاویون در آنجا بگیریم و صادرکنندگان ما بتوانند در این نمایشگاه حضور یابند، در توسعه صادرات استان به این کشور بسیار موثر خواهد بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان درباره واگذاری مسئولیت برگزاری میز کشوری محصولات طیور، رب گوجه فرنگی، توتون و پنبه به استان گلستان نیز گفت: در تلاش هستیم تا این میز تجاری نیز تا پایان دی ماه در استان برگزار شود.

قوانلو افزود: بعضی از سخت گیری‌ها ما را از اهداف صادراتی خود دور می‌کند و باید تلاش کنیم تا این سخت‌گیری‌ها و موانع را مرتفع کنیم.

روزانه بین 12 تا 30 تن توتون از مرز اینچه برون در حال صادرشدن است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با بیان این که روزانه بین 12 تا 30 تن توتون از مرز اینچه برون در حال صادرشدن است، گفت: توتون استان به علت کیفیت بالای آن همواره برند بوده و باید تلاش کنیم تا مشکلاتی را که برای توتون‌کاران و دخانیات استان پیش آمده را رفع کنیم، و برگزاری این میز تجاری فرصت بسیار خوبی برای بررسی مشکلات و چاره‌اندیشی در این حوزه خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج