مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: با توجه به وقوع حوادث اخیر، هلال احمر گلستان، ۴۰۰ چادر و ۲ هزار و ۵۰۰ پتو از محل انبار ذخیره خود به صورت آماده باش، آماده کرده تا در زمان وقوع حادثه، سریع در اختیار حادثه‌دیدگان قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین احمدی ظهر امروز در مراسم تبادل تفاهم‌نامه نگهداری و بهره‌برداری از تجهیزات امدادی مدیریت بحران در شهرداری نوده خاندوز اظهار داشت: با توجه به وقوع زلزله در یکی، 2 روز گذشته در تهران، هلال احمر گلستان، 400 چادر و 2 هزار و 500 پتو از محل انبار ذخیره خود به صورت آماده باش، آماده کرده تا در زمان وقوع حادثه، سریع در اختیار حادثه‌دیدگان قرار گیرد.

وی افزود: آموزش و تخصص، ارکان اصلی عملیات امداد و نجات موفق هستند و در همه سازمان‌های جمعیت هلال احمر کشور، مانور و آموزش نیروی انسانی تمرین و ممارست می‌شود و همه این رکن اصلی را اشاعه می‌دهند.

نقش مهم در امدادرسانی 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان افزود: در کنار نیروی انسانی متخصص و با تجربه، تجهیزات به روز و مناسب می‌تواند، نقش مهمی در امدادرسانی به موقع داشته باشد و خود امدادی مقوله و مولفه مهمی است که در کنار این دو (نیروی انسانی و تجهیزات) در همه کشورها مورد توجه است.

احمدی تصریح کرد: ایران در کمربند زلزله جهانی قرار دارد و این لرزش‌ها همیشه وجود خواهد داشت و باید ما از نظر نیروی انسانی و تجهیزات به روز باشیم تا بتوانیم به موقع عمل کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان تاکید کرد: هماهنگی خوبی در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان وجود دارد و هماهنگی‌های خوبی بین مدیران دستگاه‌های مرتبط برقرار است، به صورتی که در زمان حادثه معدن یورت آزادشهر و یا سیلاب استان، توانستیم با مدیریت و هماهنگی خوب، این حوادث را به خوبی مدیریت کنیم.

احمدی گفت: با توجه به زلزله دیشب در انبارالوم، پیرو زلزله‌های اخیر در همه کشور، همه عوامل امدادی مدیریت بحران آمادگی کامل را دارند و هوشیار هستند تا اگر اتفاقی بیفتد، بتوانند با مدیریت قوی، خدمات‌رسانی خوبی داشته باشند.

مهدی شکیبافر در این مراسم اظهار داشت: 2 دستگاه تانکر آب‌رسانی با 4 راننده استان که برای خدمات زائران کربلا در مراسم اربعین در کربلا بود، در ساعات نخست زلزله استان کرمانشاه، به این مناطق ارسال شد.

مدیرکل آب و فاضلاب روستایی گلستان افزود: در مجموع 80 دستگاه تانکر آب‌رسانی از سازمان‌های آب و روستایی همه استان‌‌های کشور، برای خدمات‌رسانی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ارسال شدند و در حال حاضر، یک دستگاه تانکر آب‌رسانی استان، بنا به ضرورت و نیاز در منطق زلزله‌زده مستقر است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج