مدیر توسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: از زمان اعلام رسمی حذف روادید برای اتباع خارجه حدود ۱۳ هزارنفر وارد منطقه آزاد اروند شدند که ۹هزار نفر آنها از منطقه خارج شده اند .

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان ، سید علی موسوی در نشستی که با حضور دفاتر مسافرتی و گردشگری  منطقه برگزار شد، گفت: بر اساس آمار  تردد اتباع خارجه و استقرار آنها در منطقه آزاد اروند نسبت به ماه گذشته رشد چشمگیری داشته است.

موسوی افزود: از زمان اعلام رسمی حذف روادید برای اتباع خارجه  در تاریخ  ۱۶ آذرماه تا به امروز  حدود ۱۳ هزارنفر وارد منطقه آزاد اروند  شدند که  ۹هزار نفر آنها از  منطقه خارج شده اند .

مدیر توسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه تردد اتباع خارجه  در این مدت بیشتر  از مرز شلمچه صورت گرفته است، افزود: خارجیان می توانند بمدت یکماه در محدوده منطقه آزاد اروند مستقر باشند و در صورتیکه  نیاز به خروج از محدوده را داشته باشند با مراجعه به دفاتر خدمات هواپیمایی و تحویل کپی پاسپورت و پر کردن ۲فرم مصاحبه در دفتر کنسولگری و پرداخت مبلغ ۴۰ یورو پس از ۴۸ ساعت امکان خروج از منطقه را خواهند داشت.

 

دفاتر خدمات هواپیمایی حق صدور بلیط برای اتباع خارجه بدون  ویزا  را ندارند

 

مدیر توسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند  در ادامه گفت: دفاتر خدمات هواپیمایی مستقر در منطقه  آزاد اروند حق صدور  بلیط برای اتباع خارجه بدون  ویزا  را ندارند؛ تا 10 روز آینده عده ای از آژانس داران آبادان و استان بصره جلسه ایی را در استان بصره خواهند داشت که هدف از این جلسه بستن پکیج های گردشگری  و توریستی منطقه ای خواهد بود.

وی همچنین از آموزش های لازم به رانندگان در محدوده منطقه ی آزاد اروند خبر داد و گفت: درصدد هستیم افرادی مسلط به زبان عربی  را بعنوان راهنما در پایانه مرزی شلمچه مستقر کنیم که این راهنمایان اطلاعات تکمیلی را به گردشگران ارائه نمایند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج