رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: حرم مطهر رضوی و سیره امام رضا(ع) پایگاه بزرگ اندیشه، فرهنگ و تعالی معرفتی است.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد،حجت‌الاسلام‌والمسلمین حجت گنابادی نژاد در نشست هم‌اندیشی با کارشناسان و فعالان حوزه گفتگو با ادیان در سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی اظهار کرد: آنچه امروز از معارف اسلامی، مکتب اهل‌بیت(ع)، دل‌بستگی و وابستگی در عرصه‌های مختلف به ائمه اطهار(ع) وجود دارد به‌ واسطه سفر تاریخی امام رضا(ع) به خراسان بوده است.

وی بیان کرد: حرم امام رضا(ع) و سیره آن امام بزرگوار پایگاه بزرگ اندیشه، فرهنگ و تعالی معرفتی بوده و زیرساخت‌هایی که تولیت فقید آستان قدس رضوی در حوزه فرهنگ ایجاد کردند این موضوع را گسترش داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین گنابادی نژاد ادامه داد:بند چهارم حکم ابلاغی رهبری به تولیت آستان قدس رضوی بخش‌های فرهنگی آستان قدس رضوی را تحکیم و توسعه بخشید.

وی افزود: تولیت آستان قدس رضوی روی موضوع احیای مرجعیت علمی امام رضا (ع) تأکید داشتند و در این حوزه نیز تعاملات با مذاهب و ادیان در دستور کار قرار گرفت.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: اولین اجلاس اعتاب مقدسه در ماه‌های ابتدایی فعالیت حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در سطح بسیار بالایی برگزار شد و در حال حاضر نیز دبیرخانه این اجلاس در مدیریت امور بین‌الملل آستان قدس رضوی دایر است.

وی عنوان کرد: همایش مذاهب اسلامی نیز سال گذشته همزمان با کنفرانس وحدت با حضور آیت‌الله اراکی، دبیر کل تقریب مذاهب اسلامی در مشهد برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین گنابادی نژاد تصریح کرد: آستان قدس رضوی در راستای توجه به حوزه تعاملات ادیان، مذاهب و عرصه بین‌الملل مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی و معاونت علمی آستان قدس رضوی را راه‌اندازی کرده است.

وی افزود: کنگره جهانی امام رضا(ع) که از دهه 60 راه‌اندازی شده بود، با تصمیم کمیسیون فرهنگی آستان قدس رضوی و تصویب تولیت آستان قدس رضوی احیاء خواهد شد و در گستره جامع‌تر و وسیع‌تر از گذشته فعالیت خواهد کرد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه برای موضوع گفتگو با ادیان پیش‌نویسی تهیه ‌شده است، بیان کرد: سعی داریم وظیفه تبیین اندیشه حضرت رضا(ع) و تعامل با ادیان مختلف جهان را
با توجه به ظرفیت‌های آستان قدس رضوی عهده‌دار باشیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج