شهردار رشت از افتتاح اتاق شکوفایی رشت در روزهای آینده خبر داد و گفت: نمایندگانی نیز از حوزه اصناف در این اتاق عضویت خواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مسعود نصرتی اظهارکرد: از حضور در جمع اصناف با فرهنگ و ارزشمند رشت خوشحالم و معتقدم اصناف نیز جزو شهروندان این شهر هستند.

شهردار رشت افزود: معتقدم در قدم اول باید وضعیت خانواده شهرداری مناسب باشد تا این خانواده بتواند به وضعیت شهر که کسب و کار یکی از این موارد است رسیدگی بهتری داشته باشد.

نصرتی با اشاره به روزهای آغاز حضور خود در شهرداری رشت بیان کرد: حدود ۴ ماه حقوق معوقه در شهرداری داشتیم و در گام اول سعی کردیم این وضعیت را ساماندهی کنیم و همچنین برای پرداخت مطالبات پیمانکاران و ادارات دولتی از آنها زمان گرفتیم.

وی درباره اقدامات انجام شده شهرداری در حوزه آسفالت مطرح کرد: دو کارخانه آسفالت شهرداری به روز شد و همچنین ماشین آلات، قیر و سایر تجهیزات آسفالت شهرداری نیز به روز رسانی شدند.

شهردار رشت با اشاره به آمادگی شهرداری در هنگام بحران اذعان داشت: ماشین آلات شهرداری تعمیر شده و همچنین رژه ناوگان خودرویی شهرداری رشت نیز برگزار شد

نصرتی شهرها را موتور مولد توسعه دانست و افزود: حوزه اصناف،تجارت و بازرگانی یکی از شاخص ترین مولفه های توسعه هستند و نگاه شهرداری و شورای شهر به اصناف باید نگاه توسعه ای با دقت و هدف از پیش تعیین شده برد- برد باشد که نتیجه آن تولید درآمد،خلق ثروت و اشتغال زایی باشد.

وی با اشاره به ظرفیت رشت در حوزه گردشگری بیان کرد: سالانه ۳۶ میلیون گردشگر به استان گیلان وارد می شود و باید از این ظرفیت برای تولید درآمد و اشتغال استفاده شود و اصناف نیز می توانند در این راستا نقش مهمی ایفا کنند

شهردار رشت از افتتاح اتاق شکوفایی رشت در روزهای آینده خبر داد و گفت: نمایندگانی نیز از حوزه اصناف در این اتاق عضویت خواهند داشت.

نصرتی با اشاره به بازنگری در پیاده راه فرهنگی و طرح بی آر تی اظهار کرد: مصوبه ای برای تبدیل بی آر تی به اتوبوس ویژه در دستور کار است و همچنین بازنگری در مبلمان پیاده راه نیز در دستور کار ما قرار دارد

وی تاکید کرد: باید وجود پیاده راه را بپذیریم و یک واقعیت است و باید از آن بهره برداری مناسب کرد و به یک سری اصلاحات نیاز دارد و قرار نیست به هم ریخته شود.

شهردار رشت با اشاره به اینکه فکری پشت احداث پیاده راه فرهنگی وجود داشته است خاطرنشان کرد: پیاده راه فرهنگی با هزینه و منابع شهر ایجاد شده و این فکر درست نیست بگوییم پیاده راهی وجود نداشته باشد و این پیاده راه تنها به بازنگری نیاز دارد.

نصرتی بیان داشت: طرح ها در تمامی دنیا سیال هستند و به طور دائم بازنگری علمی و دائمی در آنها صورت می گیرد.

وی به مشارکت و همراهی اصناف و بازاریان برای عمران و آبادانی شهر تاکید کرد و گفت: همه باید در کنار یکدیگر قرار گیریم و زمانی موفق خواهیم بود که اعتماد شهروندان را جلب کنیم

شهردار رشت همچنین در مورد عوارض دریافتی اصناف اظهار داشت: می توان در این زمینه بازنگری انجام داد.

نصرتی در خصوص عوارض دریافتی از خودروها نیز گفت: از ۸۰ هزار خودروی رشت تنها ۲۷ هزار خودرو عوارض پرداخت می کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج