رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اخذ مالیات بر ارزش افزوده مضاعف از سوی واحدهای تالار پذیرایی، سفره خانه سنتی، رستوران ها و واحدهای اقامتی را تخلف اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، عبدالرضا پیروی منش با اشاره به اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: از آنجائی که واحدهای تالار پذیرایی ، سفره خانه سنتی ، رستوران ها و واحدهای اقامتی که مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده می باشند در بعضی  از اقلام مورد عرضه خود نظیر نوشیدنی ها ( نوشابه و دلستر ) و  فرآورده های لبنی (  دوغ و ماست )  علی رغم  اینکه قبلا مالیات بر ارزش افزوده در قیمت نهایی آنها لحاظ گردیده مجددا اقدام به اخذ مبالغی تحت عنوان فوق دریافت می کنند.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار داشت: باید متصدیان این قبیل واحد این امررارعایت نمایند.

وی افزود: از شهروندان و مصرف کنندگان تقاضا می شود در صورت برخورد با چنین مواردی مراتب را به متصدی واحد تذکر داده و در صورت عدم پذیرش آن و اعمال در صورتحساب نهایی مراتب را به اداره نظارت و بازرسی سازمان و از طریق سامانه 124 اطلاع داده تا نسبت به پیگیری آن اقدام شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج