افشین کریمی گفت: فضای روانی ایجادشده بعد از زلزله مانع از سکونت شهروندان در منازلشان شده و ادامه این روند با توجه به شرایط نامناسب اسکان موقت می‌تواند مشکلات عدیده‌ای ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، کریمی ابراز داشت:  بنیاد مسکن موظف است هر چه سریع‌تر استحکام واحدهای مسکن مهر را ارزیابی و نتیجه را به ساکنین اعلام کند و از مردم هم انتظار داریم با تائید استحکام ساختمان‌های خود توسط دستگاه متولی به منازلشان بازگردند.

وی افزود: افراد غیر ساکن در مسکن مهر که در این شهرک چادر برپا کرده‌اند، شناسایی خواهند شد و به دستگاه‌های امدادرسان متذکر شده‌ایم که توزیع هرگونه اقلام امدادی صرفاً به افراد دارای دفترچه امدادی تحویل شود.

کریمی تصریح کرد: باید نحوه معرفی به بانک توسط بنیاد مسکن باید تسریع شود و استعلام نحوه پرداخت تسهیلات جبران خسارت اثاثیه منزل سریع‌تر انجام گیرد.

وی خاطرنشان ساخت: بر اساس مصوبه جلسه ستاد مدیریت بحران استان به ریاست استاندار محترم کلیه بانک‌ها و مؤسسات وابسته به دولت موظف شده‌اند بحث امهال دوساله تسهیلات قبل از زلزله مردم این شهرستان را اجرا کنند و در این شهرستان همه بانک‌هامی‌بایست لیست دریافت‌کنندگان تسهیلات قبل از زلزله را به مدیریت بحران استان تا تاریخ 30/9/96 ارسال نمایند و بر اساس اهمیتی که این موضوع دارد و تأکید استاندار محترم همه بانک‌های مشخص‌شده در این شهرستان می‌بایست این مصوبه را اجرایی نمایند.

فرماندار اسلام آبادغرب اعلام داشت: هر آنچه بتوانیم برای رفع مشکلات ایجادشده پس از زلزله بکار خواهیم بست و همه دستگاه‌های عضو مدیریت بحران در این شهرستان باید برای رفع آسیب‌های ایجادشده برای مردم تلاش کنند و کم‌کاری از هیچ مدیری پذیرفتنی نیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج