رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمانشاه گفت: بارمالی امهال دوساله‌ای که برای تسهیلات مناطق زلزله‌زده در نظر گرفته‌شده بیش از 10 هزار میلیارد ریال است که دولت باید آن را پرداخت کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، بهزاد جلیلیان در نشست خبری، در خصوص وضعیت پرداخت تسهیلات به زلزله‌زدگان ابراز داشت: از تعداد 46 هزار فقره پرونده، 11 هزار مورد تسهیلات بازسازی در روستاها (30 میلیون تومانی)، 4500 مورد تسهیلات بازسازی در شهرها (40 میلیون تومانی)، 15 هزار مورد تسهیلات تعمیرات مسکن (12 میلیون تومانی) و 15 هزار و 500 مورد تسهیلات خرید تجهیزات منزل (10 میلیون تومانی) است.

وی افزود: این تعداد تسهیلات توسط هفت بانک ملی، سپه، ملت، تجارت، صادرات، مسکن و کشاورزی پرداخت خواهد شد و افرادی که قصد گرفتن تسهیلات دارند باید به معین‌های بنیاد مسکن در منطقه خود مراجعه کنند و مدارک اولیه را تحویل دهند، بنیاد مسکن تأییدها را به بانک ارائه می‌کند و بانک نیز بدون انجام تشریفات طولانی و گرفتن استعلام و ... پرداخت را انجام خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمانشاه داشتن معرفی‌نامه از بنیاد مسکن برای گرفتن تسهیلات را ضروری دانست و خاطرنشان ساخت: بانک‌ها حق ارسال پیامک و یا برداشت وجه از حساب بدهکاران را ندارند، البته حذف ارسال پیامک اقساط زمان‌بر است و ممکن است هنوز برای برخی ارسال پیامک داشته باشیم.

جلیلیان یادآوری کرد: برای اینکه ارائه خدمات بهتری داشته باشیم مشکلی در شعب مناطق زلزله‌زده نداریم، البته در ثلاث باباجانی فقط یک بانک ملی داریم که قرار است یک باجه سیار دیگر را نیز به ازگله بفرستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج