7 مدرسه شامل 54 کلاس درس با اعتبار 9 میلیارد و 700 میلیون تومان و با مشارکت بنیاد برکت در گیلان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، با افتتاح  هم زمان ٧٦ باب مدرسه ی برکت با ٦٠٠ کلاس درس در ٢٦ استان کشور ازجمله یک هزارمین مدرسه ی برکت،  امروز 7 مدرسه در شهرهای: رشت، خشکبیجار، شفت، تالش ، لنگرود و صومعه سرا ( دو مدرسه ) به بهره برداری رسید.

برای ساخت این مدارس 9 میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه شده که  3  میلیارد و 800 میلیون تومان از اعتبارات بنیاد برکت هزینه شده است.

مراسم نمادین افتتاح مدارس گیلان در دبیرستان دوره اول شهدای مدافع حرم واقع در مسکن مهر رشت برگزار شد.

این مدرسه شامل 9 کلاس، سالن ورزشی و نمازخانه و آزمایشگاه  است.

با بهره برداری از این 7 مدرسه بنیاد برکت 7 هزار و 359 متر مربع به فضای آموزش و پرورش گیلان افزوده شده است.

مهدی حاجتی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان هم در این مراسم گفت: بنیاد برکت با هدف احداث مدارس در مناطق روستایی و کم برخوردار تشکیل شده و تا کنون 22 مدرسه در گیلان ساخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در راستای مشارکت بخش های غیر دولتی نقش مهمی در گسترش تعلیم و تربیت داشته بطوریکه امروز هزارمین مدرسه بنیاد برکت در کشور به بهره برداری رسیده است.

بنیاد برکت با مشارکت در راه‌اندازی و توسعه‌ی طرح‌های اقتصادی در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و ...، انجام طرح‌های عمرانی و زیربنایی، مدرسه‌سازی و ارایه‌ی خدمات سلامت، بیمه‌ای، مالی، حمایتی و عام‌المنفعه، به دنبال تأثیر کلی بر توسعه‌ی اقتصادی مناطق محروم کشور، افزایش فرصت‌های شغلی، توسعه‌ی کارآفرینی، فقرزدایی و جلوگیری از مهاجرت نیروهای محلی به شهرهای بزرگ است.

بنیاد برکت در افق سند بیست ساله‌ی جمهوری اسلامی ایران با بهره‌مندی از امکانات و توانمندی‌های بالقوه و بالفعل کارآفرینان و ظرفیت سازمان‌های غیردولتی و عام‌المنفعه، قصد دارد در توزیع مناسب درآمد و ایجاد فرصت‌های برابر، به دور از فقر و تبعیض و بهره‌مند از رشد پرشتاب و مستمر اقتصادی و ارتقای نسبی سطح درآمد سرانه و رسیدن به اشتغال کامل در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته، اقدام‌های مؤثری را به انجام برساند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج