مسئول کارگاه ساخت کانکس قرارگاه جهادی شهید فرجوانی گفت: ساخت کانکس برای مردم زلزله زده استان کرمانشاه حدود 2 هفته پیش آغاز و تاکنون بیش از 30 کانکس ساخته شد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، محمود حمیدی‌نژاد مسئول کارگاه ساخت کانکس قرارگاه جهادی شهید فرجوانی گفت: قرارگاه جهادی شهید فرجوانی کار ساخت کانکس برای مردم زلزله زده استان کرمانشاه را از حدود 2 هفته پیش آغاز کرده و تاکنون بیش از 30 کانکس در ابعاد و کاربری های مختلف توسط جهادگران ساخته شده است.

وی اظهار کرد: تمامی مراحل تهیه این کانکس ها با تکیه بر کمک های مردمی انجام می شود. همه‌ مواد اولیه و مصالح مورد نیاز با بودجه های جمع آوری شده از محل کمک های مردمی خریداری می شوند، سپس در مرحله ساخت نیز افراد، اعم از نیروهای عادی و متخصص با انواع تخصص نظیر جوشکار، برشکار، برقکار و غیره، بصورت خیرخواهانه در ساخت این کانکس ها کمک می کنند.

حمیدی نژاد با اشاره به اینکه از ابتدای این پروژه تا کنون جمعا بیش از 100 نفر در مرحله‌ ساخت کانکس ها مشارکت داشتند، عنوان کرد: ابتدا قرار بود با جمع آوری کمک های مالی مردمی اقدام به خرید کانکس آماده کنیم، اما با بررسی قیمت بالا و کیفیت پایین کانکس های موجود در بازار تصمیم به راه اندازی این کارگاه و ساخت کانکس گرفتیم.

مسئول کارگاه ساخت کانکس قرارگاه جهادی شهید فرجوانی اهواز در ادامه افزود: سعی کرده ایم این کانکس ها را با کیفیت بالا بسازیم، زیرا خود را موظف به ساخت کانکس مناسب با کیفیت برای زلزله زدگان می دانیم.

وی اظهار داشت: مردم در این مدت به انواع مختلف سعی کرده اند در این حرکت شریک باشند، برخی با کمک های مالی، برخی با حضور در کارگاه ساخت و حتی برخی با تهیه‌ غذا برای کارگران در این کار خیر سهیم می شوند.

محمود حمیدی نژاد تصریح کرد: هر چند در ابتدا قصد ساخت تعداد محدودی کانکس را داشتیم، ولی در حال حاضر آمادگی این را داریم که تا زمان دریافت کمک های مردمی به ساخت کانکس ادامه دهیم.

وی ابراز امیدواری کرد با محموله هایی که تا پایان این هفته به مناطق زلزله زده ارسال می شود، مجموع کانکس های تحویل شده به بیش از 30 دستگاه برسد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج