طی آیینی با امضای تفاهمنامه همکاری، اپراتوری ترمینال های کانتینری شماره یک و دو بندر شهید رجایی به دو شرکت ایرانی بتا و سینا به مدت پنج سال واگذار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "محمد راستاد" معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم امضای 13 تفاهمنامه همکاری و سرمایه گذاری در مناطق بندری کشور که به مناسبت گرامیداشت هفته حمل و نقل و با حضور دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، جمعی از نمایندگان مجلس و فعالان صنعت حمل و نقل دریایی در سالن همایش های هتل همای تهران برگزار شد، با اشاره به تعیین تکلیف اپراتوری بندر شهید رجایی پس از چندین سال، تصریح کرد:‌ بحث اپراتوری ترمنیال یک و دو خوشبختانه نهایی شد و امشب تفاهمنامه ای با دو ترمینال اپراتور داخلی(شرکت های خدمات دریایی و بندری بتاو سینا) که با اپراتورهای خارجی قرارداد همکاری دارند در قالب مدیریت ترمینال کانتینری به مدت 5 سال واگذار می‌شود.

وی اظهار داشت: با اجرای کامل فاز 3 طرح توسعه بندر شهید رجایی ظرف سه سال آینده، ظرفیت کانتینری این بندر باید به 8 میلیون TEU  افزایش یابد که برای این کار به 860 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز داریم. در قالب این فاز، برای اولین بار در کشور با طراحی یک مدل جدید سرمایه گذاری، از صفر تا 100 تجهیزات روبنایی و استراتژیک توسط بخش خصوصی تامین می‌شود.

شایان ذکر است، "اله مراد عفیفی پور"مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در این مراسم تفاهمنامه های واگذاری پنج ساله ترمینال اپراتورهای بندر شهید رجایی به دو شرکت بتا و سینا را امضا کرد.

از دیگر قراردادهای منعقد شده، امضای قرارداد سرمایه گذاری احداث ترمینال مکانیزه و مدرن مواد معدنی در بندر شهید رجایی با شرکت ایرانی همراه جاده ریل دریا بود.

لازم به ذکر است، در جریان مراسم  گرامیداشت هفته حمل و نقل که به همت سازمان بنادر و در  محل سالن همایش های هتل همای تهران برگزار شد، 13 تفاهمنامه همکاری میان سازمان بنادر و بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی به امضاء رسید.

این تفاهمنامه‌ها با ارزشی بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان، میان وزارت راه، بنیاد مستضعفان، صندوق ضمانت صادرات و شرکت عمران و بهسازی شهرهای جدید منعقد شد.

این طرح‌ها در بنادر رجایی، امام خمینی، بوشهر، چابهار، خرمشهر، امیرآباد، انزلی و نوشهر عملیاتی می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج